pic deneme kartı

Devrede top copper da olan iki tane hat var. Siz sadece bottom copper ı seçin. top copperdaki hatlara sonradan jumper atabilirsiniz.

Devreyi bastırırken ayna görüntüsünü almanıza gerek yok. Çıktıyı bakırlı yüze yapıştıracağınız için aslında ayna işlemini yapmış oluyorsunuz. iyi çalışmalar.

yanlış söylemişim özürdilerim bottom cooper olacaktı :)
oradaki kırmızı yerleri tel ile atlayabilirsiniz ama daha düzgün bi deneme bordu hazırlıcam :)

yanlış söylemişim özürdilerim bottom cooper olacaktı :)
oradaki kırmızı yerleri tel ile atlayabilirsiniz ama daha düzgün bi deneme bordu hazırlıcam :)

Sağolasın kardeşim. Seni yeterince zahmete soktum. Bunu düzenleyip, kullanırım, işimi görür.Zaten niyetimde, ileriki zamanlarda, daha detaylı bir board tasarlamak var. Ama ben tasarlama işini öğrenene kadar işimi görsün istemiştim. O da sayende oldu.Breadboardda uçlar temas etmiyor. Bağlantılar çıkıyor, sıkıntı oluyor. Ben de o Pic i kırıyorum sinirle. Baskılı devre olursa, daha rahat olur diye düşündüm.

Düzelt Butonum kaybolmuş.

Dosyayı indirip, kullanmak isteyen arkadaşlar için, bir geri bildirim yapmak istedim. Çünkü böyle bir devre nette yok( ya da ben bulamadım)
Devre gayet güzel çalışıyor. Butonların ortak ucu, pcb de eksiye bağlanmamış. Sanırım unutuldu ya da bir terslik oldu. Bir küçük kablo ile bu sorun aşılabilir. Bir de devreyi yapmak isteyip te, pcb de oynama imkanı olan arkadaşlar, su yollarını kalınlaştırabilirlerse, daha sıkıntısız olur.Ben pic i artıya çeken dirençleri 10 k olarak kullandım( devrede 1 k ama, bende 1 k lık direnç yokmuş) İlgilenen arkadaşlarıma tekrardan teşekkür ederim.
Bu arada, bu vesile ile, areste pcb çıkarmayı öğrendim :)

nette yok çünkü el çizimi :)
butonlar unutulmuş doğrudur :)
1 ile 40 k arası direnç kullanılabilir sorun olmaz basit V=I.R formülünden gelir
Balık tutmayı öğrenmek iyidir, tuttuğunuz balığın tadı ise şahanedir :)

Arkdaslar versıyon sorunundan bnde acamıyorum. yukleme kartım var fakat deneme sansım yok bi yardımcı olsanız :)

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri