pic deneme kartı

m-usta-fa

Usta Üye
Arkadaşlar, nette epeyice aradım, bulamadım. Pic 16f84, 16f84a gibi picleri deneyebileceğim, bir deneme kartı devresi lazım.
Üzerinde sadece led ve butonlar olacak. LCD ya da başka tip displaye gerek yok.(zaten elimde de yok. Elimde led, dirençler, krstal,tacswitch , dipswitch var.Bir de ledler ve entegre soketi var) Böyle bir devre ve baskı devresi olan varsa, paylaşabilir mi ?
Devre aslında çok basit. Ancak proteusta ya da başka bir programda pcb çizmeyi bilmiyorum. O yüzden Pcb çizimi mutlaka olmalı.
Bir kere olsun güldürün şu ihtiyarın yüzünü :)

syn ihtiyar =) (affınıza sıgınarak)
elimde istediğin gibi pic deneme kartı var istersen şemasını çıkartayım :)

syn ihtiyar =) (affınıza sıgınarak)
elimde istediğin gibi pic deneme kartı var istersen şemasını çıkartayım :)

Genelde pic işleriyle benden daha genç nesil uğraşıyor. O yüzden ihtiyar dedim kendime.
Size çok zahmeti olmayacaksa, memnun olurum.

Buradan indirebilirsiniz çok düzgün olmadı ama işinizi görür ufak denemeler için

çok sağolun. Tam istediğim gibi. Fakat, proteus çizimini görebiliyorum. Diğer dosyaların hiç birini açamıyorum. Onlar nedirki ? Bir de, baskı devre şeması hangisi, onu da açamadım. Amacım baskı devre çıktısını laser yazıcı ile alıp, karta basmak. Onu nasıl sağlayacağım ?

Bendeki proteus 7 professional. Sanırım sizdekinden eski bir versiyon. O yüzden açılmıyor olabilir mi acaba ?

Son düzenleme:
Eğer varsa ares'e at. Bildiğim kadarıyla ares otomatikman baskı devresini çıkartıyor... Proteusun içinde olması lazım..

o kısmını beceremediğim için, forumdaki arkadaşlardan rica ettim ya zaten.

Bana bu devrenin pcb görünüşünü çıkarabilecek yok mu forumda? Var da uğraşmak mı istemiyor kimse nedir? Ben lazer yazıcıdan çıkarıp, direk olarak karta basabileceğim şekliyle arıyorum. Bu çizimdeki açık şema güzel, bana lazım olduğu gibi. Ama ben bunu baskı devre olarak hazırlamayı bilmiyorum. Şimdi ISIS ARES çalışmaya başlasam, PCB çıkarmayı öğrenmem 1 hafta alacak. Hem ben balık tutmayı sevmiyorum ki, balık yemeyi seviyorum :)
Bu foruma yazdığım kaçıncı soru oldu, hiç birinde netice alamadım. Çok ilginç gelmeye başladı. En iyisi alayım elime baskı devre kalemini, elle çizeyim. Başka çaresi yok.

ares-> üstmenü-> output-> print -> sadece top cooper seç bas :)

Tekrardan teşekkür ederim. ares hata veriyor. Versiyon uyumsuzluğu var diyor. Ben şimdi, kurulumsuz bir proteus yükledim, çalıştırdım. Anlattığın üzere, çıktı almak kolaymış.
Sorun şu ki, sadece top cooperi seçincei kompanent bacaklarının lehimleneceği şeyden başka bir şey kalmıyor.
Sadece buttom cooperi seçersem de, bir kaç tane su yolu yok oluyor. Bu devre çift yüzlü mü , yoksa çizimde mi bir aksilik var?
ikinci sorum ise, bu şekilde bastırsam bu iş tamam mıdır? Yoksa ayna görüntüsünü almam lazımmıdır?
En sağlamı ben balık tutmayı öğreneyim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri