16f84a deneme kartı yardım

arkadaşlar bende picboard diye bir deneme kartı var 16f84 için sorunum şu buton ile ledler aynı port üzerinden verilmiş bportunun 6. ve 7. bitini buton olarak göstermiş programı yazıyorum ama sanki buton konulmamış gibi led direk yanıyo acaba ne yapabilirim?
veya gerekli program nasıl olablir
pic basic pro da Trısb=%01100000 olarak başlıyorum acaba orda mı soun oluyor anlamadım
bu arada buton sağlam kontrol ettim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

adsız.JPG
Giriş ve çıkışların aynı port üzerinde olmasının hiç bir sakıncası yoktur.Eğer senin deneme kartının buton bağlantıları şekil-1 deki gibi ise butona basılmadığı zaman PORT=1 dir. Butona basıldığında ise PORT=0 olur. Şekil-2 de ise tam tersi durum vardır. Buton açıkken PORT=0 , kapalı iken PORT=1 olur.Sanırım bunları göz önüne alırsan programın düzgün çalışır.

eğer ıf buton=1 dersen butona basılmaadan çalışır ıf buton=0 yapacan butona basılınca hkn38 de bu kastetti her halde veya devrende parazit olabilir bunada dikkat et buda çok yanıltıyo ıf buton=0 dan önce ve sonra pause 500 kullan birde öğle dene bakalım olursa beni bilgilendir burda dene karıtın bizde yapacaz banda lazım olacak bu bilgiler :)

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri