PC Based CNC Kontrol Ünitesi İhtiyacı Olanlar Buraya

Urunlerinizi nerden inceleyebiliriz ki

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hocam tebrikler, başarılarınız gurur verici. Yalnız internette aradım şirketiniz hakkında fazla haber göremedim, varsa bunları da paylaşsanız daha güzel olur.

Tüm arkadaşlara selam ve başarılar......

Şirketimizde arge çalışmaları kesintisiz devam ettiğinden sitede fazla tanıtım yapamadık.
Tekrar yazıyorum irtibat için adacancnc.com sitesini kullanınız.

CNC ve servo konuları daha öncede yazdığım gibi küçümsenmeyecek bir dünya.
Gönlüm isterdiki tüm girişimcilere bu konuda yardım edebilmek.

Bir gün hocam dediki bana "Sen ne kadar bilmediğini bilmiyorsun" ve çok ağrıma gitmişti.
Yıllarca ne demek istediğini anlamaya çalıştım.
Ve ne demek istediğini anladığımda meğerse ben o zamanlar küçücük bir çemberin içinde imişim.
Bunu niçin yazdım dersiniz.....
Hani bazen deriz ya kendimize: şu elimdeki motoru bir döndürsem,şu step motoruna bir yol verebilsem,servo sürücüyü çalıştırablsem,birde şu CNC devreye alabilsem dünyalar benim olur.

Bir bakarsınız her başarıda çember biraz daha büyümüş.
ve o zaman nekadar bilmediğimizin farkına varırız.
CNC veya servo sistemleri konusunda doğru soru sorulduğu veya paylaşmak istendiğinde elimden keldiği kadar ışık tutmaya çalışacam.

Eskiden bu makina yerli malı denirdi.
artık bu cümleye yeni nesil inanmıyor.çünklü yalnız makinanın demir aksamını kaynatıp veya toplayıp bunun yerli malı olamayacağı yorumunu yapabiliyor yeni nesil.
Yeni nesil, teknolojinin yüksek olduğu kısımlarını niçin halen yurt dışından getiriyorsun be adam diyeceği gün yakındır.
biz halen bir servo motor,servo sürücü veya CNC kontrol ünitesini yapamıyormuyuz diyecek yeni nesil.Bunun cevabını düşünsek iyi olur.

Arkadaşlar bugun bir konu açalım ve soralım:
CNC,servo sürücü ve servo motor nedir.
inanın binlerce açıklama bulabiliriz.

Bu ürünleri ne olduğundan ziyade manuellerini çok iyi yorumlayıp bir projeye yapılandırmak daha iyi.
Daha öncede yazdığım gibi 6 eksen + spindel CNC yazılımı tamam.Ve bu konuda hiç kuşkumuz yok.
Şimdi sırada 6 eksen + şpindelin yanı sıra harici 256 ekseni kontrol edebilmek.Peki bu ne işe yarayabilir ki diyeceksiniz.
Bu konuda yorumu sizlere bırakıyorum.

Servo sürücülerimizde yine 256 modül ile yapılandırma kolaylığı sağlayacak arayüzümüz tamam.

Özellikle CNC manuelleri tamamen türkçe diline yakın hazırlandı ve yenilikler ilave ediliyor.Aynı zamanda halen kullanılmakta olan CNC yazılımında özel istekler bulunuyor ve bu istekleri keyifle yapılandırmaktayız.

Tüm arkadaşlara içten selamlar.........

Tekrar tüm arkadaşlara içten başarılar diliyorum.
SKR M30 CNC kontrol sisteminde "FEED FORWARD" (ileri besleme) özelliği ilave edildi.
Yine 4 eksene kadar pals DIR metodunu testekleyen kart geliştirildi.

CNC kontrol sistemleri paralel port ile desteklenirse performans ne olurdu......
İnterpolasyon gerktiği durumlarda motorlar senkron çalışmazdı.

Peki 6 eksen CNC kontrol ünitesi ile neler yapılabilirdi?
Yapabileceklerimiz yayal gücümüce yakın olurdu.

Neden SKR CNC kontrol ünitesi?
100 % türk malı olması.
Güvenilir destek alınabilmesi
Servis ağının olması.
Manuellerin türkçe olması.
Her türlü projeyi desteklebilmesi.

Şu anda 6 eksen ABB robot devreye alınmaktadır.

İddiğalı CNC kontrol ünitelerinde "Örneğin 25mm yarı çapında" bir dağireyi iki farklı hızda işleyelim.
birinci hızımız F500 olsun.İkinci hızımız F5000 olsun. ve dağireleri karşılaştıralım.

Pekiyi CNC bizim konumuz değilki diyen arkadaşlara sesleniyorm........
Forumlarda çok ilginç sorular soruluyor,bu soruların hepsine yorum yapmak ve yardımcı olmak isterdim.
Anca SKR CNC projesinin sorumlusu bizzat olduğum için çok fazla zamanım olmuyor.

Endüstriyel alanda meşkul oluyorsak mutlaka CNC ile tanışmalıyız.
CNC Kontrol ünitelerinin pahalı ve kurulumu zor olduğu günlerde daha çok PLC ön planda idi.
Bizzat yaklaşık olarak 700 farklı PLC projesi yürüttüm.
Ancak CNC ile teslim edilen projelerin tadı bir başka oluyor.

Kısa bir örnek verelim.
Tek bir Servo motor ve sürücüsü ile pozisyonlama gerektiren bir projemiz olsun.
ilk akla gelen PLC'dir.ama olmadı.

Ülkemizde biraz geç olmasıına ramen değiş makina imalatçıları oluşuyor.
ancak dikkatimi çeken bir şey var.

Falanca yerdiki servo motor,servo sürücü veya CNC kontrol ünitesi çok daha ucuz.
ucuz etin yahnisi nasıl olur hepimiz biliriz.

İleri mühendislik biraz eksik kalıyor gibi.

BİZLER UCUZ ÜRÜN KUULANACAK KADAR ZENGİN BİR MİLLETMİYİZ ?

Arkadaşlar biraz başınızı ağrtmiş gibi oldum.
Pek yakında adacancnc.com sitesinden indirebileceğiniz SKR CNC kontrol yazılımını kendi bilgisayrlarınıza kurabileceksiniz
Genç girişimcilerin " 3 eksen Ücretsiz CNC kontrol ünitesi yazılımını " kullanabilmeleri için çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Servo motor,Servo sürücü ve Step motor ile sürücü veya CNC konularında bilmek istediğiniz bir şey olursa
firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz

BAŞKALARININ YAPTIKLARINLA DEĞİL KENDİ YAPTIKLARIMIZLA ÖVÜNELİM.
Kendimize soralım.....Ben insanlığa neyi sundum?

Arkadaşlar içten selamlar ve umut dolu çalışmalar dileklerimle........

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,157
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri