Panasonic Hmi - Plc - Servo Soruları

selamlar...Panosonic destek arkadaşım.Benim Özdisan Firmasından Sayın Metin DEDE Beyden almış oldugum servo motor ve sürücüm var.MSMD042P1S Modeli sürücüm var.yani 400 w bir takım bu.Ben panasonic servolar hakkında hiç birşey bilmiyorum.İnternetten buldugum kaynaga göre bağlantılarını yaptım.beslemesini verdim şuan sorun yok.Ama ben Servoyu hiç bir şey bağlamadan manuel sürücü üzerinden jog yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.Rica etsem yardımcı olurmusunuz,tarif edermisiniz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

50 pinli soketi takmadan jog yapabilmek için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Cihaza enerji verdiğinizde sırası ile ilk önce SET butonuna daha sonra MOD butonuna basınız, ekrana PA_r00 yazısı geldiğinde MOD tuşuna bir kaç defa basarak AF_AcL yazısını buluyorsun, bu yazıyı gördükten sonra yukarı ok tuşuna basarak AF_JoG yazısını bul.

AF_JoG u gördükten sonra SET butonuna bas, JoG - yazını görürüsün yukarı ok tuşuna basılı tutarak - çizginin ekranı doldurmasını bekle , çizgi ekranı kapladığında rEAdy yazısını görürsün

Sol ok tuşuna basarak rEAdy yazısının aralarından noktanın kayarak sola doğru tamamlamasını bekleriz bu işlemin sonunda eğer bağlantılarda sorun yok ise servo ON konumuna geçer ve ekranda SrU_on yazısı çıkar.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık yukarı ve aşağı ok tuşları ile servoyu ileri veya geri hareket ettirebiliriz.

Umarım yardımcı olur

teşekkür ederim deneyeyip size sonuç bildiricem.saygılar

arkadaşlar elimde nais fp2 plc var fpwıngr adlı programı indirdim plc içindeki programı aldım fakat şimdi plc ye bağlanamıyorum program bcc hatası veriyor yardımcı olurmusunuz

Merhaba Murat Bey

PLc nin içerisindeki programı çekmekle böyle bir sorun yaşanmaz.
Acaba çektiğiniz programı tekrar yüklemiş olabilirmisiniz.

FPWINGR editörünüzün versiyonu nedir.
Çektiğiniz programı incelediğinizde okunamamış ladder bölgeleri var mı?

çektiğim programı tekrar yüklemişim sorunu hallettim yardımınızın için teşekkür ederim

Savior Firmasının FTP server adresi ve döküman detayları aşağıdaki gibi dir

panasonic_plc_software(FPWINPRO-FPWINGR son sürümler) ve dökümanlar
panasonic_Hmi_software(son sürümler)
panasonic_sunx_ürünleri hakk.dökümanlar
Panasonic in bütün modelleri dahil olmak üzere SERVO Dökümanları
EasyView Hmi EB500-EB8000 software son sürümleri

Hepsi ve daha fazlası aşağıdaki linktedir

Kod:
ftp://www.ozdisan.com

Merhabalar,

panasonic fpsigma c32 plc üzerindeki programı pcye aktarmaya çalışıyorum.Ancak bir önceki arkadaş şifre koymuş, şifreyi kırmam gerekiyor, ne yapabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,153
Son üye
bayekofsiwa

Yeni konular

Geri