Panasonic Hmi - Plc - Servo Soruları

merhaba panasonic destek
panasonic ürünlerini ilk kez kullanıcam.. progralar için şifre almam mumkun mu ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Arkadaşlar. Panasonic servo sürücüleri tanıtmak amacıyla videolar hazırladık . Faydalı olması dileğiyle,

Servo Motorun Pozisyonlama Modunda Çalıştırılması

Servo Motorun Hız Kontrol Modunda Çalıştırılması

Servo Motorun Tork Kontrol Modunda Çalıştırılması

Servo Motor & Sürücü Tanıtımı - 2 (Homing & Stiffness İşlemi)

Servo Motor & Sürücü Tanıtımı - 1 (Hız Kontrolü-Analog Sürme)

Servo Motorlarda Elektronik Dişli Kutusu ( Electronic Gear) Uygulaması - YouTube

Tüm panasonic ürünleri için Scada , backup, sql programları yazılır.
* 100.000USD ve üzeri alımlarda ücretsiz olarak yazılır.
**Bursa ve çevresi dahil değildir(ücretsiz işlerde).(konaklama,yol,iaşe ücretleri müşteriye aittir. Not: Kafa dinlicem çıkmam lazım bu cehennemden...)
Gerekli bilgiyi Bursa bayisinden alabilirsiniz(Aramadan önce mesaj atın kim olduğumu belirteyim)
Saygılar....

Merhaba

Anlatmış olduğunuz sorunu ne yazık ki bu güne kadar yaşamadım.
Buna neden olabilecek tek mantıklı sebep Dword kullanmış olabilirsin.

Bence yeni bir proje aç ve sadece bu işlemi yazarak test et.Eğer sorun halen devam ediyorsa projeyi bana gönder.

arkadaşın yaşadığı benzer sorunu bende yaşadım string gönderiyorum operatör panelden plc deki dt600 6001 toplam 3 sayfa olmak üzere 11 den 33 tane şimdi ilk sayfanın 1. yani dt 600 e 12345 YAZIYORUM 12. YE YANİ 2. SAYFADAKİ 1. sütüna ABCDE yazıyorum tekrar okumak için 1 sayfanın 1 sütununa ABCDE girdiğim yer 12CDE yani diğer dt İLE ÇAKIŞIP YAZIYOR yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba Mehmet15816

Ekranda string gönderirken 2 word 4 karakter olarak sınırlama yapıyor musun?

Dt600 ve Dt601 adresini kullanıyor isen sadece 4 karakter yazman gerekmektedir.(1 word 2 string karekteri destekler)

Merhaba Panasonic Destek
Elimde 1 adet FP0-C16CP plc ve MT6070İH EasyView HMI var.
1- HMI ve plc yi birbirine bağlayıp (RS232 ile) HMI ın mini USB portunu pc ye bağlayarak tek bağlantı üzerinden her iki cihazıda programlayabilirmiyim?
2-her iki cihazada ayrı ayrı program atıp daha sonra RS232 kablosuyla PLC-HMI bağlantısı kurduğumda HMI da "plc no response"yazısı çıkıyor nedeni nedir?
Bu 2 sorumu cevaplayabilirseniz sevinirim
İyi Çalışmalar...

Merhaba ideal_arif

1-Ne yazık Miniusb portu üzerinden her iki cihaza program yükleyemezsin.
Panelde kullanmadığın diğer RS232 portlarından birini PC ile bağlarsan bu port vasıtası ile panel üzerinden plcye program gönderebilirsin.Buna Comport Passthrough özelliği diyoruz.
(Panel ile PLC arasındaki haberleşme kablosunu çıkartmadan)
2-''Plc No Response'' yazısının çıkması panel ile plc nin haberleşemediği anlamına gelmektedir.
Haberleşme kablosu ve haberleşme ayarlarını kontrol etmelisin.

İyi çalışmalar

Haberleşme kablosunda bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü aynı kabloyla plc ye sorunsuz program atabiliyorum. PLC ve HMI haberleşme ayarları ne olmalı yardım edebilirmisiniz dökümanda olur.

PLC nin tool port ile Ekranın Com1 RS232 port ayarlarının aynı olması yeterli.

Eğer hala haberleşme yapamaz isen Savior Teknik Desteği ara, bilgisayarına bağlanarak nerede hata yaptığını tespit edebilirler.

İyi çalışmalar

merhaba nais fp0 plc var elinde bu plc yeniyim ne yaptıysam yükselen ve düşen kenar kullanamadım yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri