Pır Dedektör ve Dış Ortam Siren

Arkadaşlar bu pır sensörlerin ve dış sirenlerin içinde sab klemensi giriş var veya tamper adında klemens var. bu klemenslerin amacı nedir ve bağlantısı nasıl yapılır. Bilgisi olan arkadaşlardan açıklamaları bekliyorum.

Sabotaj ve tamper isimli klemenslar aynı gorevi gorur sadece isimleri farklı fızıksel yapıları aynıdır
Ne işe yarar?

Tamper ibaresi genellikle pır sensorler ıcınde yer alır tamper klemensınden 2 kablo çıkıp alarm panelınde zone 'a baglayıp
o Zone' u 24 saat hırsızlık modunda programlarsan pır sensör e müdahale oldugunda yani sensorun kapagı açıldıgında Alarm kurulu olsun olmasın alarmı devreye sokacakdır ve sireni çaldıracakdır

Sirenlerdede durum aynıdır Siren kapağı Söküldüğünde bu işlem gerceklesir

o iki klemensden 2 kablo çıkarıp panelde o iki kabloyu birleştirip öylemi zone gireceğim

tamam çok teşekkür ederim. peki 24 saat dediğiniz programlama hakkında bilginiz varmı

Bu sorduğun sorulardan Alarm sistemi Konusunda daha çok acemi oldugunu tahmin ediyorum..

Acemi olman demekte yazacaklarımı anlamaman demek.. Zor iş Olay sadece Zone programlamakla bitmiyor.. Panel Adı modeli bunları bilmek lazım Panelde Neyi nereye baglıyacagını bılmen lazım... Alarm sistemimi kendim kurucam diyosan Bu riski göze alma

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri