pıc step

üzerinde 100 kilo taşıyacak döner sistemi yapıcam bu sistemi ccs c ile programlamayı düşünüyorum 1 tane de step motor kulllanıcam acaba bu sistem için hangi pıc kullanmalıyım ben 877 ile halledilir diye düşünüyorum, ama step motor hangisini seçmeliyim bilmiyorum birde step sürücüsü olarak ne kullanabilirim
step motor seçmemin sebebi ise çok yavaş ve istenen yerde durması için 3 5 d/d gibi dönüşler elde etmem lazım
birde sizce step motor sistemi taşıyan değil sadece döndüren olacak bu yüzden daha küçük bir motorda olurmu olursada nasıl bir step tavsiye edersiniz

Dediğin gibi daha küçük bi motoru yukardan bağlasan olur.. Amma altta dönerin geçtiği şiş yeterince hareketli mi, sürtünme az mı? Motoru aşağıdan bağlarsan da motora baskı yapar 100kilo kaldırır mı bilemem..

Pic olarak 16F628 de yeter.. Hatta L297 ve L298 lere baksan iyi olur.. Inverter larla RC osilatörde bağladın mı pic e de gerek kalmaz.. Yok ille pic kullanacam dersen RC osilatör ve L297 nin görevini pic e yıkabilirsin.. L298 de zaten sağlam bi sürücü, pic ile bunu kullansan yeter sanırım..

forumda servolar ve motor kontrol bölümünde micro step motor driver için baskı devre paylaşmıştım. buradan dosyayı alabilirsin.
1/16 adıma kadar motor adımlarını bölüyor

çok teşekkür ederim yavaş yavaş yapacağız kısmetse

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri