Otomatik Transfer Şalterleri hakkında Soru ?

Herkese selamun aleyküm değerli ustalarım benim otomatik transfer şalteri konusunda biraz aydınlanmam lazım bir el atar mısınız ?

Bir sürü kulaktan dolma bilgilerim var işte açma bobini kapama bobini motor sürme uçları düşük gerilim bobini vs vs

Kafam karma karışık olmuş durumda bana şu konuyu genel mantık olarak anlatabilir misiniz ?

Bu sistem nasıl çalışır hangi uçlar ne işe yarar ne yaparsam motor kurup kontak değişir vs

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ABB otomatik Ats diyorsanız basit

L N ve C 1 2 0

L N 220 faz

C sinyal 12 volt
C sinyal ucunu 1 versen makina 1 numaraya kurar C ucunu 2 ye versen 2 kurar

Bunu yapmak için iki kademe kontaktör 2 zaman rölesi 2 sigorta
Kontaktör 80e sinems en uyumlusu sigortalar 4 amper röleler 45 sn enerji 1 şebekeyse kontaktör on yapacak C ucunu sinyal 1 verecek jeneratör de ise kontaktör off yapıp C ucunu 2 verecek öncelik şebekeye vereceksiniz

- Motor kurmalı,
- Mekanik ve elektrik kilitli
- Açma kapama bobinli,
- Elle de açılıp kapanabilen,
- Ya çalışır / ya çalışır kalite,
özellikleri olması gereken sistemdir.Monoblok olanları daha kullanışlıdır.Motorluşalterlerde,düşük gerilim bobini kullanılmaz.Otomatik transfer sisteminde kontaktör kullanımından kaçınılmalıdır.

Son düzenleme:
Evet Abiler ve değerli ustalarım ekte link veriyorum benim öğrenmek istediğim bütün mevzu bu ;)

Diyeceksiniz ki madem manualini buldun neden daha üstüne düşüyorsun çünkü mantığını anlayamadım ve yabancı dilim de sıfırın altında...

Ama daha önemli olanı ise belki bir arkadaşımın işine yarayacak bişiydir faydalanır.

Ekli dosyalar

• Docfoc.com-Instruction of HGLD Automatic Transfer Switch From CANEN.pdf
    739.2 KB · Görüntüleme: 43

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular