otomasyon panosu geldi yardım bekliyorum

KuRSuN06

Üye
merhaba arkadaşlar ben 6senedir elektrikçiyim soruma gelince biz bir avm yaptık bitti panoları geldi hep üzerinde otomasyon panosu yazıyor panonun içerisinde tmş w otomat kakr ve hiç görmediğim 3 adet kare şeklinde üzerinde nokta şeklinde düğmeleri olan kutular var bunların adı nedir görevi nedir nasıl öğrenebiliriz bunları pano girişlerini tek hata göre yaptım ama otomasyon kısmını bıraktım yardımcı olabilirmisiniz ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Fotoğraflarını yükleyebilir misiniz? Kare şeklinde belirtiğiniz onlar büyük ihtimal röledir.

televaryatör olabilir tabi bu tahmın resim gönderirsen yadımcı olabilirim...

arkadaşlar fotoğrafını çekemem çünkü telefonumun özelliği yok. benim o bahsettiğim kutukar 3 adet onlarında klemensleri var ve kutuların üzerinde düğmeler var küçük düğmeler nokta gibi siyah yuvarlak ve her düğmenin üzerinde yine nokta gibi basınca yanan ışıklar var bunlarında bir görevi varmış otomasyonmuş adı ama bunlar tam nedir ne görev yapar bilmiyorum

merhaba arkadaşlar ben 6senedir elektrikçiyim soruma gelince biz bir avm yaptık bitti panoları geldi hep üzerinde otomasyon panosu yazıyor panonun içerisinde tmş w otomat kakr ve hiç görmediğim 3 adet kare şeklinde üzerinde nokta şeklinde düğmeleri olan kutular var bunların adı nedir görevi nedir nasıl öğrenebiliriz bunları pano girişlerini tek hata göre yaptım ama otomasyon kısmını bıraktım yardımcı olabilirmisiniz ?
uzerınde marka ve serı olarak ne yazıyor ?
jfccy.png

buna benzer bişeymi?

Yardım arayan insan önce biraz kendine yardım etmeyi bilmeli bence... O kutuların üzerinde hiç birşey yazmıyor mu?

kardeş resim olmazssa sana nasıl yardımcı olalım.

adam resmen dalga geçiyor :D yko kutu varmış da üzerinde nokta gibi düğmeler varmış, onlara da basınca ışıklar yanıyomuş :p

6 senelik meslek hayatın varsa onu harcama boşuna foruma olup olmadık şey yazma

Sn. Kurşun06

Bahsetmiş olduğun kare şeklindeki kutucuklar sistemin blgisayarla konrolunu sağlayan, DDC dediğimiz bina otomasyon modülleri olabilir.Bu modüllerle aydınlatma sistemlerini, ısıtma ve soğutma sistemlerini içersine yüklenen prorgamlar sayesinde kontrol edebilir ve ilgili cihazların durumlarını(devrede, arıza v.s.) bilgisayardan izleyebilirsin.

Resim gönderebilirsen daha net olarak açıklama yapılabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri