Otel İçin UPS Seçimi

Evet arkadaşlar bizde UPS düşünüyoruz ve UPS inde online olanını düşünüyoruz. Çünkü şebekeye karşı sistemi en iyi koruyacak olan bu tür UPS ler. UPS in içinde aktif pfc olduğu için panoda yer alan pasif pfc ye gerek kalmayacak. Fiyat almak istiyoruz şirketlerden fakat hangi markalar iyidir bilemiyorum. Adını duyduğum makelsan vardı form gönderdim fakat olmadı yarın arıcam onları. Başka hangi firmalar, markalar iyidir UPS de öneriniz varsa çok iyi olur. Bu arada otel muğla fethiye de o yüzden buraya gelebilecek olan firmalar bulmamız gerek. Dinamik UPS de olabilir fakat gürültü ve büyüklük açısından nasıl olur bilemiyorum.Teşekkürler.
socomec,emerson networkpower,schneider,abb ve general electric gibi markaların ups lerini incleyebilirsiniz.
Ups ler içerisindeki ac filtre kondansatör ve dc kondansatörlerden dolayı kapasitif özellik göstermektedirler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
socomec,emerson networkpower,schneider,abb ve general electric gibi markaların ups lerini incleyebilirsiniz.
Ups ler içerisindeki ac filtre kondansatör ve dc kondansatörlerden dolayı kapasitif özellik göstermektedirler.

Tesekkurler fakat baktigim ups lerde pwm igbt dogrultucu diye geciyo giris kismi icin buda guc faktoru duzeltmelidir diye dusunuyorum. Eger oyle ise nasil kapasitif etki gosterecek anlayamadim. Guc faktoru olmasaydi dediginizi anlicaktim fakat hem igbt pwm dogrultucu hem de giris guc faktoru 0.99 diyince kafami karistirdi.

Düşüncenizi,satıcı firma da destekliyor ve gelebilecek ceza için garanti verebiliyor ise,mesele yok demektir.Almayı düşündüğünüz UPS,60 kva dan büyük ise,klima zorunluluğundan kurtulmak
için ! aküleri ayrı bir odaya koyacak şekilde tasarlamanız daha uygun olur.Önemli bir
konuda,akü için beklenen ömürdür.Sizin isteğiniz olmaz ise,5 yıl ömür beklentili akü
teklif ederler.5 yılın,kısa bir dönem olduğunu,sonradan ! farkedersiniz.Asgari 10 yıl ömür bek-
lentili akü isteminiz de daha doğru olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Inverter 7.5 kw lik, amerikan apc firmasinin hesabina gore ise 12kva lik ups almamiz gerekiyor fakat makelsan firmasi 20-30 kva lik olmasi gerekiyo diyo asansor motorunun kalkis aninda fazla akim cektigi icin. Bana abarti geldi ama emin olamadim. Simdilik sadece makelsan i aradim.

Inverter 7.5 kw lik, amerikan apc firmasinin hesabina gore ise 12kva lik ups almamiz gerekiyor fakat makelsan firmasi 20-30 kva lik olmasi gerekiyo diyo asansor motorunun kalkis aninda fazla akim cektigi icin. Bana abarti geldi ama emin olamadim. Simdilik sadece makelsan i aradim.
Makelsan ın dediği doğru motorlar kalkış anında 2-3 katı amper çeker

Evet o dogru fakat o zaman 7.5 kw lik inverter nasil kaldiriyo onu anlayamadim. Motor kac kw lik bilmiyorum.
frekans invertörü mü bahsettiğiniz?Eğer frekans invertörüyse yani diğer adı sürücü ise o malzemeler anlık yüksek ampere dayanıklı olarak imal edilir.Aynı termik manyetik şalter gibi!

frekans invertörü mü bahsettiğiniz?Eğer frekans invertörüyse yani diğer adı sürücü ise o malzemeler anlık yüksek ampere dayanıklı olarak imal edilir.Aynı termik manyetik şalter gibi!

Frekans inverter i degil bildigim kadariyla, disinda sadece inverter yaziyo ve gelen teknisyenlerde inverter demisti. Gerci gelen teknisyenlerde ne kadar biliyo bilemiyorum. Takildigim nokta inverter kaldirabilirken ups niye kaldiramiyo.

Frekans inverter i degil bildigim kadariyla, disinda sadece inverter yaziyo ve gelen teknisyenlerde inverter demisti. Gerci gelen teknisyenlerde ne kadar biliyo bilemiyorum. Takildigim nokta inverter kaldirabilirken ups niye kaldiramiyo.
İNVERTÖRÜN türkçe karşılığı bildiğim kadarıyla çevirici veya dönüştürücü!AC voltajı dc çevirenede invertör derler frekansı ayarlayan motor sürücüsünede invertör derler.Bu çok anlamlı bir kelime bu nedenle bence asansör motorunu bulup inceleğin!Asansörde ençok akımı motor çeker bu size en doğru bilgiyi verecektir.Asansör daireleri vardır ve çoğunlukla asansör motoru orada olur anahtarı sizde vardır sanırım ama dikkatli olun ve asansörü kısa bir süreliğine kapatıp girin bence o odaya ama biraz teknik bilginiz varsa gerekli tedbiri alıp girebilirsiniz!

merhaba inverter girisine şok trafosu baglarsaniz inverteri dalgalanmalara karsi korursunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri