Ortak proje geliştirme (atc tool adapter)

Takım zırbırtısını nasıl tutuyo nasıl bırakıyo onu anlamadım. Birde çok yavaş F değeri olunca biley anlaşılmamış açıkası :)
Hava sistemlerinin otomatik rekor aparatı kullanılmış. Spindle tam bastığında kilitliyor. Çıkarma kısmı ise orada ki alüminyum parçaya kilit mekanizması dayanınca ucunu atıyor.

Telefondan bakmıştım da bilgisayardan bakınca daha iyi anlaşılıyor. büyük tezgahlarda oldğu gibi konik bir pens yapısı olmaz ise kuvettli ve merkezli sıkma olmayabilir. Devamını merakla bekliyoruz

2. bir video daha attım ... hızlı olduğu için daha anlaşılır gözüküyor.

çoğumuz anlamadık. Er kaç oldu pens şimdi?

çoğumuz anlamadık. Er kaç oldu pens şimdi?

ER20 oldu yaptığım, bnm spindle ER20 olduğu için yapılan işi deneyebilmek için böyle olması gerekiyor.
er20 de 23,50mm vida için boşluk açılıp 1.5 mm hatve diş açılması lazım , bu da 1,5 mm hatveyle diş açan kılavuz gerektiriyor. sonuçlar istediğim gibi olursa (balansa uğramazsak ki beni endişe ettiren sadece bu)
her türlü erxx sınıfında adaptörü yapmak mümkün olacak...
pull stud adaptörünede m10 dış diş çekeceğim.. ondan sonrası birleştirme olayı...

(balansa uğramazsak ki beni endişe ettiren sadece bu)

Frezenin yeni bağlantı noktası normalde bulunduğu nokta ile karşılaştırdığında, spindle'a gelen eğilme momenti de (tasarlandığı değere oranla) artmış oluyor. Köprülerin de baştan bu mesafe kadar yüksek tasarlanması gerekir veya Z yükseklik kaybı oluşacaktır. Frezenin bağlantı hassasiyeti azalacak (runout artacak) ve titreşim de artacaktır.

Umarım bu sorunların etkisi önemli miktarlarda olmaz.

Son düzenleme:
umarım o kadar belirgin bir olumsuzluk çıkmaz, aslında 4+1 ekseni daha önce yapmış olsam balans olayından emin olurdum. bu arada quick kaplinide video çekerken bi parça yamultmuş olabilirim. goto zero demiştim videodan önce .. oda gitti mengeneye tosladı :) neyse yenisi alırız artık bunuda ortasından keser kendim benzerini yapabilirmiyim diye incelerim :) bütün parçaları ben yapabilsem herşeyden emin olacağım ama neyse şimdilik arge durumundayız ... gerisi gelir inşallah

sistemi anlasaydık suat belki yapmayı denerdi tornada..

sistemi anlasaydık suat belki yapmayı denerdi tornada..
Aman diyin kardeşim, Suat ın adını en son söyleyin[emoji3] adamı durduramıyoruz. Birşey gördümü dayanamıyor, başlıyor yapmaya

"23,50mm vida için boşluk açılıp 1.5 mm hatve diş açılması lazım , bu da 1,5 mm hatveyle"
Bu 23.50 ne olaki,? Doğrusu "M.24*1,5" olmasın @ankis usta.
Standart M.10 kılavuzun adımı 1,5 mm.dir

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri