Ortak proje geliştirme (atc tool adapter)

Aman diyin kardeşim, Suat ın adını en son söyleyin[emoji3] adamı durduramıyoruz. Birşey gördümü dayanamıyor, başlıyor yapmaya

"23,50mm vida için boşluk açılıp 1.5 mm hatve diş açılması lazım , bu da 1,5 mm hatveyle"
Bu 23.50 ne olaki,? Doğrusu "M.24*1,5" olmasın @ankis usta.
Standart M.10 kılavuzun adımı 1,5 mm.dir

er20 pens tutucunun vida genişliği 25 mm, açılması gereken matkap boşluğu 23,50... m25 diye standart bir vida bulamazsınız ; ancak m25 ince vida diye tarif edilebiliyor bununda 1 mm hatveli başka bir çeşidi daha var. er20 pens de kullanılan standart vida 1.5mm hatveli yani er20 spindle ınızda sıkma pensimiz 25mm iç çapında 1,5 mm hatveli..

Heh tamam anlaşılmıştır, diş dibi/diş üstü çap'ı - mil, delik ölçüsü. 23.60 mm yapar sonra diş açarsanız ferah olur.

nihayet pullstud kesimine başladım. ardından quick kaplin ve pullstud da modifiye işlemi yapılacak, bu işlem pullstud ve quick kaplin'in birbirinin aynı hızda dönmesini sağlıyacak, modifiye olmazsa quick kaplin döner ama pullstud kestiği malzemeye değdiğinde kesme işi gerçekleşmez.
quick kaplin in modifiyesini 3 eksende yapabiliyorum ama pullstud modifiyesi için 4. eksen lazım ve bunun içinde gerekli malzemeleri aldım. bu modifiye işleminde 1 mm çaplı karbür uç kullanacağım mecburen

ATC adaptörü için gerekli 4. ekseni ucuz yollu yaptım... artık daha hassas ve balanssız olucak diye tahmin ediyorum.

Bunun yanında 4 ü 5 yapmanın da yolu açıldı..6 ya kadar yolu var :)

1 değil 2 değil tam 6 eksen cnc 10 lira :D

o kadarda ucuza çıkmadı ama 110 tl mil+ 50tl dişli ve kayış+ 2 de rulman 14 tl çıktı cepden diğerleri hazırda vardı ve ben işledim.. 5. eksenin dişlilerini ben hazırlayacağım ona alsam alsam bir kayış alırım onada 10 tl diyelim... 5 eksen 10 tl ye patlar :)

o kadarda ucuza çıkmadı ama 110 tl mil+ 50tl dişli ve kayış+ 2 de rulman 14 tl çıktı cepden diğerleri hazırda vardı ve ben işledim.. 5. eksenin dişlilerini ben hazırlayacağım ona alsam alsam bir kayış alırım onada 10 tl diyelim... 5 eksen 10 tl ye patlar :)
ha biz tornaya o kadar parayı boşuna vermişiz.:D

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri