Oransal Buhar Vanası

Arkadaşlar özür dilerim ama bizde ki vanalar samsonun kızgın yağ için kullanılan oransal vanaları onu belirtmeyi unutmuşum

Tereddüt etmeden samson kullanabilirsin. 79 tane var gık demiyor :)

samson vana iyi

Ayrıca sormayı unuttum, Oransal vana 4-20 mA mı? yoksa 0-10 v mu?

samson, valtek, flowserve bunlardan istediğini kullan zımba gibidir hepsi biz buhar drain hattında kullanıyoruz. üzerlerindede siemens sipart var yada abb tzidc. oransalı için.

oransal içn en ucuz I/P converteri nereden bulabilirim? önereceğiniz marka ve modeller varsa araştırabilirim.

Ucuz bulabileceğini sanmıyorum, sadece 10 tl veya 20 tl fark eder diye düşünüyorum. Unutmayalım ucuz etin yahnisi olmaz...
Buhar oransala vanaları ucuz malzeme kaldırmaz. Isıl işlem olduğu için proseste geri dönüşü olmayan problemler çıkartabilir.

Ucuzdan kasıt şuydu;
Bazı oransal kontrol cihazları vananın üzerinde montajlı oluyor ve vananın açma kapama oranını da kontrol ediyor. Bildiğim kadarıyla bunların maliyeti pahalı. Bir de 4-20mA le kontrol edilen ve I/P ayarını yapan cihaz var. Bunlar diğerinden daha ucuz. Ben sadece bunların nereden temin edileceğini merak ediyordum. Fiyat ve özellik öğrenebilirsek çok daha iyi olur. Hem buradan bir çözüm bulmuş oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri