Ongrid ve off grid karma sistem

Merhabalar

Aşağıdaki fotoğrafta belirtilen 1 yolunda ongrid sistemimiz mevcut zaten.

Olur mu diye sormak istediğim şey;

Ongrid inverterden sonra sigorta eklemek ve elektrik kesildiği zaman sigortaları açıp sayaç bağlantısını kesmek. Sonradan pako şalter ile off grid inverter üzerinden iç tüketimi beslemeye devam etmek.

Teoride olur gibi görünüyor ama sormak istedim

NOT: BU İŞİ YAPAN HİBRİT İNVERTERLERİ KULLANMAK İSTEMİYORUM.

caaa315d-2d5c-4a44-ba00-07244c79c29e.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
2 adet inverter çifte maliyet. Hele aküler maliyeti katlıyor. Sistem ongrid düşünülmüş ve kurulmuş ise offgrid ciddi maliyettir.

ongrid düşünülmüş ve kurulmuş ise of
On grid olarak kurulduktan sonra elektrik kesintileri arttı. Kesinti zamanı kullanmak için ikinci bir yol eklemek istiyoruz.

Direk hibrit inverter olarak değiştirmek maliyeti daha çok arttırıyor. bu yol daha uygun o yüzden böyle bir çözüm arıyoruz

Önceliğiniz OnGrid olacaksa ve kesintide OffGrid sistem/inverter devreye girecekse inverter sonrası sigortaların girişi bir kontaktör ile birleştirilebilir. OnGrid'de enerji varken kontaktör hattı onun üzerinden bağlar, enerji yoksa OffGrid üzerinden sigortaları ve sistemi besler.

Önceliğiniz OnGrid olacaksa ve kesintide OffGrid sistem/inverter devreye girecekse inverter sonrası sigortaların girişi bir kontaktör ile birleştirilebilir. OnGrid'de enerji varken kontaktör hattı onun üzerinden bağlar, enerji yoksa OffGrid üzerinden sigortaları ve sistemi besler.
Kontaktör yerine sigorta ekleyip sistem geçişlerini manual yapmayı planladım. Konuyu açtıktan sonra az daha düşündüm de; Daha fazla sigorta eklemem gerekiyormuş.

OnGrid kullanım için dağıtım şirketi ile anlaşmanız var mı? Varsa mahsuplaşma elektrik faturanıza nasıl yansıyor?

OnGrid kullanım için dağıtım şirketi ile anlaşmanız var mı? Varsa mahsuplaşma elektrik faturanıza nasıl yansıyor?
Anlaşmamız var ama daha sayaç değişmediği için kullanmaya başlayamadık

İç tüketim yazan yere gelen aşağı oklar var ya, tam iç tüketim bağlantısından önce, oradan panelsiz offgrid inverter ve aküyü bağla, bypass modunu etkin yap, elektrik kesildiği anda sistem otomatik devreye girer ve mevcut sisteme de hiçbir negatif etkisi olmaz (Aküler şarj etmesi dışında)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri