Omron Servo Sürücü AF-1 Arızası

mesutbrcn

Üye
arkadaşlar bende sgdh d5de-oy serisi omron servo sürücü var AF-1 arızası veriyor bu arızayı neden verebilir bir bilgisi olan varmı

Güç devresi yanmış olabilir,Besleme voltajı yanlış veya encoder bağlantısı yanlış.

blackrain cok teşşükür derim dediklerinizi kontrol edip size olum lu yada olumsuz dönücem

makine plazma kesim çalışıyor bir süre sonra bu arızayı veriyor.elektriği kesip acınca sorun ortadan kalkıyor ama bir süre sonra tekrar yapıyor yani 8 saat vardiye boyun ca 10 defa yapıyor

Dostum ,

Bildiğim kadarı ile çok geniş bilgim yok ancak AF-1 arıza kodu alıyorsanız bu arıza kodunun açılımı "Power Line Phase Loss" güç hattı faz kaybı yani beslemenizle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Anlık voltaj düşüşü fazlardan birinin gidip gelmesi Şebeke hatası gibi görünüyor. Sürücünüzün güç bağlantılarını kontrol etmenizi öneririm. Kablo bağlantılarında gevşeklik var mı bakınız.

Aklıma gelenler bunlar. Kolay gelsin.

serkan 48 öncelikle sağol dediğin gibi kabloları kontrol ettim kablolar gevşek artı bitanesi tutuğum zaman elime geldi cıktı yani yerinden.şu ana kadar sorun yok makinada ama inşallahta olmaz

İnşallah olmaz. Umarım çözüm olmuştur.

Kolay gelsin.

serkan bey sorun hallol du. makinada sorun yok yani çalışıyor.yardımlarınız için sağolun allah işinizi rast getirsin inşallah

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri