Omron profibus haberleşme

draksound

Üye
herkese merhaba arkadaşlar

yabancı olduğum bir konu hakkında bilgi alacaktım.

işletmemizde omron cj1g cpu42h plc var
kontrol paneli= scu41 modülü ile haberleşiyor
ayrıca 2 adet omron servo sürücü
2 adet rexroth servo sürücü var
ve 1 adet trio motion control var= profibus ile haberleşiyor ve ayrıca ethernet kablosu ile
sahada wagolar var bunlarda profibus ile haberleşiyor
ve festonun profibus ile haberleşen valfleri var

şimdi ben plc nin ve kontrol panelinin içindeki programları çektim fakat bu profibus ve diğer haberleşmerinin ayarlarını çekmiş oluyormuyum birde profibus gsd dosyalarını nasıl çekebilirim.

kontrol panelinde bazı şeyler plcautogen 1369 diye çıkıyor açıklamasına baktığımda cıo:g/ç alanı 250,00 filan diye geçiyor bunları nasıl bulabirim yada nasıl içinden alabilirim

şimdididen teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
herkese merhaba arkadaşlar

yabancı olduğum bir konu hakkında bilgi alacaktım.

işletmemizde omron cj1g cpu42h plc var
kontrol paneli= scu41 modülü ile haberleşiyor
ayrıca 2 adet omron servo sürücü
2 adet rexroth servo sürücü var
ve 1 adet trio motion control var= profibus ile haberleşiyor ve ayrıca ethernet kablosu ile
sahada wagolar var bunlarda profibus ile haberleşiyor
ve festonun profibus ile haberleşen valfleri var

şimdi ben plc nin ve kontrol panelinin içindeki programları çektim fakat bu profibus ve diğer haberleşmerinin ayarlarını çekmiş oluyormuyum birde profibus gsd dosyalarını nasıl çekebilirim.

kontrol panelinde bazı şeyler plcautogen 1369 diye çıkıyor açıklamasına baktığımda cıo:g/ç alanı 250,00 filan diye geçiyor bunları nasıl bulabirim yada nasıl içinden alabilirim

şimdididen teşekkürler
Merhaba, scu içindeki programı ayrı olarak çekiyorsunuz (cx protocol) ve profibus için de sanırım integrator kullanılıyordu modüllerin olduğu kısımda örneğin scu yu bulup sağ tıklayıp protocol ile aç diyorsunuz fakat sistem çok karmaşık olabilir destek almanızı tavsiye ederim,aynı programı atsanız dahi çalışmayacaktır,yapılandırmalar çok önemli sadece bilgi gerekiyor

Merhaba, scu içindeki programı ayrı olarak çekiyorsunuz (cx protocol) ve profibus için de sanırım integrator kullanılıyordu modüllerin olduğu kısımda örneğin scu yu bulup sağ tıklayıp protocol ile aç diyorsunuz fakat sistem çok karmaşık olabilir destek almanızı tavsiye ederim,aynı programı atsanız dahi çalışmayacaktır,yapılandırmalar çok önemli sadece bilgi gerekiyor
ozaman benim ayrı ayrı profibus ethernet ve scu modüllerini ayrı ayrı çekmem lazım tabi bunlarlada bitmiyor servoların ve trio motion içindekileride çekmem gerekiyor ve sürücülerinde
bilgi için teşekkür ederim

ozaman benim ayrı ayrı profibus ethernet ve scu modüllerini ayrı ayrı çekmem lazım tabi bunlarlada bitmiyor servoların ve trio motion içindekileride çekmem gerekiyor ve sürücülerinde
bilgi için teşekkür ederim
Aynen fabrika ayarı dışında değişen parametreler, datalar yapılandırmalar , kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri