Invertörün analog girişinden sıcaklık okuma

omron mx2 sürücüm var plcmde analog giriş olmadığı için ınvertör üzerindeki analog gırışe pt100 ü bağlayıp sıcaklıgı ekranda göstermek ve plcdede bu sıcaklığa göre işlem yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim hmı ile invertör rs485 uzerınden haberleşiyor hmıda ıkı adet rs485 gırıs portu var bırı dırek plcden gelene bağlı diğerede invertöre

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İnvertörün pt 100 için uygun girişi varsa bunun değerini tutan modbus adresini okuyan ekran, plcye değeri yazar.

omron mx2 sürücüm var plcmde analog giriş olmadığı için ınvertör üzerindeki analog gırışe pt100 ü bağlayıp sıcaklıgı ekranda göstermek ve plcdede bu sıcaklığa göre işlem yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim hmı ile invertör rs485 uzerınden haberleşiyor hmıda ıkı adet rs485 gırıs portu var bırı dırek plcden gelene bağlı diğerede invertöre
Bir ara inverter pulse değerini gerçek encoder gibi PLC girişinde interrupt yazarak inverter ile encoder kalitesinde pozisyonlama yaptığını iddaa eden sözüm ona bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışan birini hatırladım.(Mekanik olarak sıkıntılı bir kayan halibant :)) Sisteme bu kadar hakimsiniz, neden bir analog modül alıp kullanmıyorsunuz?İnverter da analog hız referansı veya PID verisi olarak kullanılabildiğini duymuştum(pid ve fonksiyon blok destekleyen) fakat analog değer okuyup yeterli çözünürlükte bir veriyi inverter modus data adresine yazıldığını bilmiyorum, cevaplarla öğreneceğiz inşallah. Eğer PLC analog girişi yoksa PT 100 okuyan modbus uyumlu bir sıcaklık kontrol cihazı alırdım

Son düzenleme:
kimsenin soru sorma hevesini kırmak istemiyorum ama son zamanlarda plc ilgili garip garip mesajlar atılıyor. anladığım kadarıyla elektrik alt yapıları çok zayıf, kullandıkarı plc hakkında hiç bi şey okumamışlar, eğitim almamışlar sadece bilgisayarlarına plc arayüzünü kurmuşlar ve kervan yolda düzülür düsturuyla yola çıkmışlar. ne yazık ki o yolda varılacak bi yer yok.

kimsenin soru sorma hevesini kırmak istemiyorum ama son zamanlarda plc ilgili garip garip mesajlar atılıyor. anladığım kadarıyla elektrik alt yapıları çok zayıf, kullandıkarı plc hakkında hiç bi şey okumamışlar, eğitim almamışlar sadece bilgisayarlarına plc arayüzünü kurmuşlar ve kervan yolda düzülür düsturuyla yola çıkmışlar. ne yazık ki o yolda varılacak bi yer yok.
Üstadım ezberden devam, kopyala yapıştır ve sonra kendi emeği ile flip flop yapanlara da dayılık yapılıyor, serbest çalıştığım için öyle işler yapanlar görüyorum ki dıştan dopdolu teknoloji kokusu içerisinde mantıktan yoksun işler.(Bilgiye zaten gerek yok)Politik gözünü kolay para kazanma bürümüş, çok bilmiş, bir o kadar da cahil cesaretli birçok kişi tanıdım sonra unuttum onları 😀

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri