O An Elektrikçi Olduğuma İsyan Ettim.

Allha kaza vermesin atlatan arkadaşlara geçmiş olsun.

büyük geçmiş olsun arkadasım. gercekten büyük bi olay yaşamıssın. Allah (cc) bizlerin yardımcısı olsun. mutlaka az da olsa hata vardır ama şunu bilmeliyiz ki hepimiz olumle yasam arasında ince bi çizgide ekmeğimizi kazanıyoruz. çok ince hesaplar bizi hayatta tutabilir o yuzden bin kere olcup bir kere biçmeliyiz diye dusunuyorum. herkese saygılar...

arkadaşlar dün başımdan geçen bir olaydan bende bahsedim dedim...
benim olduğum sanayide komşu firma var birtane , bunlar daha önceden panoyu yenilemişler, ana besleme panosunu, ve elektrikler gidince dün jeneratör devreye giriyor ve makinalar çalışmıyor, çağırdılar gittim faz lar ters geliyor herkezi tek tek uyardım makinaları açmayın... ama biri vardıki ya uyarımı duymadı yada beni takmadı... yaklaşık olarak 30 dk. sonra bir duman bulutu bir sis makinanın havalandırma fanı çalışamamış makinada brülörlü fırın... arkadaş bir koştum adam donmuş kalmış gazı kestim derhal. fırının içinden malzemeleri çıkaralım dediler , ikaz ettim dinlemediler!!! fırının kapağını açtıklarında içerdeki basınca neden olan duman dışarı çıktı ve içeri oksijen girdi oksijen girince fırının içindeydim ve yanmaya yüz tutmuç cam yünüler bir alev aldı kendimi zor attım dışarı... neyse yaklaşık 1saat 30dk lık bir söndürme operasyonu ile cam yünlerini söndürdük, daha sonra benden elektrik uçlarını değişmemi istediler... daha büyük olan komple binaya tüm katlara elektrik dağıtımı yapan panodan jeneratör uçlarınıın yerini değişmemi istediler! jeneratör otomatikte idi ama jeneratör dairesinin anahtarı kaybolmuş.. ve Rabbime dua ede ede heran çarpılma tehlikesi içinde uçları değiştim. o ara bir elektrik gidip jeneratör devreye girse işte ozaman HAYIRLI İŞLER USTA ::::):) olacaktım.RABBİM hepimizi korusun...

başarılı çalışmalar...

valla yanlış yapmışsın.böyle bir risk alıp çalışma yapman.kırsınlar kapıyı kardeşim yoksa olmaz de gitsin,başına bi iş gelse(allah (cc) korusun )kimse kalmaz ortalıkta.

slm.arkadaşlar ilk kez karşılaştığım bi arıza sizinle paylaşmak istedim.dün bi firmadan arızaya çağırdılar gittiğimde bütün sigortalar kompaklar açmış ve 3-5 florasan ampul patlamış ve yerlerde idi.ben pano odasına girdim ve yanan patlayan bir yerler olup olmadığına baktığımda hiçbir sorun yok gibi idi.daha sonra işçiler trafo altındaki kompaktan duman çıktığını söylediler ve bi kontrol kalemi ile oraya gittim.trafonun yanmış ve elektrik direğinde kaçak olduğu düşüncesi ile bi miktar tırssamda kompağın giriş çıkışlarını ölçtüm.enerji yoktu sanırım trafo sigortaları atmış idi nese tedaş ı arama düşüncesi ile on adım ya attım ya atmadım peşimden kompaktan müthiş bi patlama sesi geldi.arkamı dönüp uzaktan trafoya ve yüksek gerilim hattına baktığımda yüksek gerilim hattının birtanesinin çıkıştaki alçak gerilim tellerinin üzerinde gördüm.ve anladım ki tedaş arızayı arıyordu ve hiçbirşey bulamayınca yüksek gerilimi tekrar beslemişlerdi işte kompağa bu yüzden yüksek gerilim gelmiş ve patlamıştı.halen düşünüyorum ben orda kontrol kalemi ile ölçüm yaparken 1 dak önce patlasa idi sanırım bu tecrübeyi sizinle paylaşamaz evimin önünde sandal yeler duruyo olurdu.tüm meslektaşlarımın allah(cc)yardımcısı olsun.eeee bundan sonra orda tükenen sadakalarımı yenilemem gerekiyo sanırım.herkeze kazasız belasız çalışmalar.

buyuk gecmiş olsun

arkadaşlar dün başımdan geçen bir olaydan bende bahsedim dedim...
benim olduğum sanayide komşu firma var birtane , bunlar daha önceden panoyu yenilemişler, ana besleme panosunu, ve elektrikler gidince dün jeneratör devreye giriyor ve makinalar çalışmıyor, çağırdılar gittim faz lar ters geliyor herkezi tek tek uyardım makinaları açmayın... ama biri vardıki ya uyarımı duymadı yada beni takmadı... yaklaşık olarak 30 dk. sonra bir duman bulutu bir sis makinanın havalandırma fanı çalışamamış makinada brülörlü fırın... arkadaş bir koştum adam donmuş kalmış gazı kestim derhal. fırının içinden malzemeleri çıkaralım dediler , ikaz ettim dinlemediler!!! fırının kapağını açtıklarında içerdeki basınca neden olan duman dışarı çıktı ve içeri oksijen girdi oksijen girince fırının içindeydim ve yanmaya yüz tutmuç cam yünüler bir alev aldı kendimi zor attım dışarı... neyse yaklaşık 1saat 30dk lık bir söndürme operasyonu ile cam yünlerini söndürdük, daha sonra benden elektrik uçlarını değişmemi istediler... daha büyük olan komple binaya tüm katlara elektrik dağıtımı yapan panodan jeneratör uçlarınıın yerini değişmemi istediler! jeneratör otomatikte idi ama jeneratör dairesinin anahtarı kaybolmuş.. ve Rabbime dua ede ede heran çarpılma tehlikesi içinde uçları değiştim. o ara bir elektrik gidip jeneratör devreye girse işte ozaman HAYIRLI İŞLER USTA ::::):) olacaktım.RABBİM hepimizi korusun...

başarılı çalışmalar...

ustam naptın sen ya

kardeş geçmiş olsun ama sana kimse trafonun yanına yaklaşırken uzaktan bi kere bakman gerektiğini söylememiş forumda benden sana tavsiye elektrikçisin seksiyonel e bak yg swallov tellerine bak ve ona göre trafo direğine yaklaş geçenlerde bi kaza haberinde araba direğe vurmuş ve yardıma gelen adam elk çarpmasından ölmüş yg teli adamı kurutmuş yani demek istediğim yg kesicisi beslendiğinde bazen röle arızalı olabilir diye devre dışı bırakıp öyle besliyolar sana söylim daha dikkatli ol yanlış anlama ALLAH KORUMUŞ KARDEŞ.

tedasla koordınelı og arıza bakımı yapmak daha emnıyetlı olur bu olaydan sonra daha koordınelı calısıcagız bızde

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri