Nikola Tesla Kimdir?

Nicola Tesla - Şimşeklerin Efendisi (Belgesel Fragman)

Nicola Tesla - Master of Lightning

nikola tesla, buyuk usta sonsuz saygilar. tamamen yetersizlikler icinde yaptigi buyuk calismalara hala akil sir erdiremiyoruz.

tesla baskalarının yaptıgı bulusları kendısı bulmus gıbı gösteren biri degil aksine ac üzerine çalışmaları ile şu anki teknolojiye ulaşmamızı saglayan gercek bır lider bilim adamı ve uygulayıcıdır.
bilim adamından ticaret erbabı olursa sermayenı kaptırırsın

onun bulusları hala kullanılıyor ve anlasılmaya çalışılıyor.
anısı önününde saygıyla egılırım.

Üniversite dönemlerimizde ustadan bahsederken kısaca 'elektroallah' derdik. Düşündüğümüz ve ilk kendimizin keşfettiği bir icatmış gibi gelen konularda kısa süreli bir araştırma yaptığımızda teslanın bunu yıllar önce denediğini öğrenirdik her zaman:) sonuç saygıyla karışık tapma durumu

ülkemiz yıllardır boş şeylerle uğraşacağına bilimle uğraşsaydı eminim bizim ülkemizdende böyle bilim adamları çıkardı saygılarımla

50 mil uzaklıktaki enerji kaynağından kablo kullanmadan 20 adet ampülü yakan insan....
ne yazık ki bilgileri kağıtta değil beynınde tutarmış...

50 mil uzaklıktaki enerji kaynağından kablo kullanmadan 20 adet ampülü yakan insan....
ne yazık ki bilgileri kağıtta değil beynınde tutarmış...

50 mil dediğin 50x1.6=80 kilometre yapar.80 kilometre ötedeki alıcılara enerji iletecek ve 20 ampülü yakacak vericinin yakınlarında olanların vay haline ayrıca bu 80 kilometre ötedeki alıcılara nasıl odaklayarak enerji göndermiş.80 kilometre istanbul gebze arası mesafe.internet sırf ama sırf bu tip geyiklerle dolu lütfen gerçekci olalım.80 km ötede 20 lamba yakacak kablosuz enerji transferi günümüzde yönlendirilmiş iç bükey aynalar ve odak noktaları şeklindeki teknolojiyle bile imkansızdır.bu teknolojiler ancak haberleşme ve data iletişimi için
bir sürü kuvvetlendiriciyle mümkün.elektro manyetik dalgaların etkileri uzaklığın karesiyle ters orantılı azalır.buna göre olaya bakınca kaynağın gücü acayip yüksek olmalı ayrıca küresel olarak hemen her 80 km de tüm lambalar yanmalı.frekans çok yükseltilirse bu kezde çevresindeki canlılara zarar verir,örnek mikro dalga fırınlar.konuyu tam bilmeden sallamayalım lütfen her okuduğumuza inanmayalım.

50 mil dediğin 50x1.6=80 kilometre yapar.80 kilometre ötedeki alıcılara enerji iletecek ve 20 ampülü yakacak vericinin yakınlarında olanların vay haline ayrıca bu 80 kilometre ötedeki alıcılara nasıl odaklayarak enerji göndermiş.80 kilometre istanbul gebze arası mesafe.internet sırf ama sırf bu tip geyiklerle dolu lütfen gerçekci olalım.80 km ötede 20 lamba yakacak kablosuz enerji transferi günümüzde yönlendirilmiş iç bükey aynalar ve odak noktaları şeklindeki teknolojiyle bile imkansızdır.bu teknolojiler ancak haberleşme ve data iletişimi için
bir sürü kuvvetlendiriciyle mümkün.elektro manyetik dalgaların etkileri uzaklığın karesiyle ters orantılı azalır.buna göre olaya bakınca kaynağın gücü acayip yüksek olmalı ayrıca küresel olarak hemen her 80 km de tüm lambalar yanmalı.frekans çok yükseltilirse bu kezde çevresindeki canlılara zarar verir,örnek mikro dalga fırınlar.konuyu tam bilmeden sallamayalım lütfen her okuduğumuza inanmayalım.

internette her duyduğuma inanmam ama söz konusu nikola tesla ise iş değişir. Bu gün bile anlamakta zorlandığımız konuları ki o kadar farklı kaynaklardan araştırıyoruz, adam icat etmiş .
Bugün hala belli gerekçelerle bir sürü şeyi saklıyorlar yani bilim şu anda sandığımızdan daha ileride ama ne kadar ileride onu bile öngöremiyoruz.
Arkadaşlar hayal edemeyen insan bitmiş insandır Tesla hayal etti ve gerçekleştirdi. Hayal demişken hayal dünyasında gezmekten bahsetmiyorum . Ama kurallar yani bilimsel kurallar bile her zaman doğru değildir.
Kendimizi kurallarla sınırlamamalıyız ve hayal etmekten utanmayalım.
Zamanında şöyle birşey yapılamazmı dediğimde birçok arkadaşım bana gülmüştü ama şu anda o dediğim şeylerin yapıldığını gördüm şimdi ben onlara gülüyorum . Tamam o şeyleri ben icat etmedim ama ne mutlu ki en azından hayal edebilecek kadar ufkum vardı.

Forum istatistikleri

Konular
128,287
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri