Network ağı ile PLC haberleştirme

TKAY

Üye
Arkadaşlar görselde de görüldüğü üzere aynı ip grubuna bağlı 3 adet PLC network bağlantısı ile bir birine bağladım ama bir PLC içindeki veriyi (örneğin: MD300) diğer PLC içindeki bir adrese nasıl gönderebilirim.

oELLY9.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
tsend_c ve trcv_c komutları var onları incelemeni tavsiye ederim.

S7-1200 direkt I-Device olarak tanımlanabiliyor.

Cevabınız için teşekkürler. Ama videoda iki farklı programda ayarlamalar yapılmış. benim istediğim tiaportal içinde aynı network ağına bağlı plc lerin verilerini birbirlerinde kullanmak.

Videodaki örnek aynı network ağına bağlı iki PLC yi haberleştirmek üzerine.

O bir örnek sadece TIA içerisinde de aynı konfigürasyonu yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ne yaptıysam beceremedim acaba küçük bir program hazırlayıp paylaşırmısınız örnek olarak

PUT ve GET yöntemleri ise alternatif yöntemlerdir.

PUT ve GET yöntemleri ise alternatif yöntemlerdir.

aslında bu videodakini yapmak istiyorum bütün ayarları videodaki gibi yaptım PLC lere yükledim ama videodaki gibi bir plcde yapılan değişiklik diğer plcye iletilmedi.

tsend_c ve trcv_c komutları var onları incelemeni tavsiye ederim.
bir üst mesajımda da belirttiğim gibi videodaki ayarlamaları yaptım ama olmadı acaba öncesinde plc lerde daha başka ayarlarmı yapılması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri