Nesne Tarama

Evet Geomagic Studio yu da denedim. Zaten tümünü tek ir firma satı aldı şuan Geomagic Studio stl data düzenleme iyileştirme için kullanılıyor bir de geomagic design direct ise spacce slem yazılımını içine entegre ederek rapidforum içine solidwokrs u alması gibi stl data üzerinden katı yüzey modelleme sunuyor. Rapid forum da Geomagic tarafından alındığında onun yeni adı da Geomagic deseng x oldu.

Desing x ile stl data düzeleme ve katı modelleme yapılabiliyor iken geomagic design direct te stl data düzenleme şansın yok geomagic stuyo kullanman gerekli sonrasıda geomagic design direct ile katı modelleme yapılabiliyor.

Geomagic design direct

Geomagic deseng x

Hımm bir ara yumurtaya kazıma ile uğraşırken kullanmıştım onları.
Ama geçen zamanda baya değişiklik olmuş.
Yeniden öğrenmek gerek.
Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Hımm bir ara yumurtaya kazıma ile uğraşırken kullanmıştım onları.
Ama geçen zamanda baya değişiklik olmuş.
Yeniden öğrenmek gerek.
Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Yumurta işinde, taraya gerek kalmadan,işleme yapan cihazlar verimli olmuyor mu?

Yumurta işinde, taraya gerek kalmadan,işleme yapan cihazlar..

Bir örneğini görebilir miyiz ?
Kabuğu delmeden ..

Şöyle değil :

Şöyle gibi :

Şöyle de değil :

Son düzenleme:
İşte tam olarak onu görmek istemiştik.
Formu sabit olmayan her hangi bir yumurtayı kazımak...

Genel olarak ufak modifikasyonla , ince spindle ile yapılabilir gibi ama, anahtar kelimede geçtiği üzere firmanın ayrı aparatı var.
Örnekler formu sabit olmayan bir nesneyi kazıyabilir,ancak ince kabuklarda sıkıntı olabilir.
(daha ne olsun).

Not:ÖzelMesajla ilgili bir sıkıntı yok değilmi @KAZIMUGUR

İşte tam olarak onu görmek istemiştik.
Formu sabit olmayan her hangi bir yumurtayı kazımak...
Formu sabit olmayan yüzeyde kazıma ? Benim engraving konusunda sorduğum şey galiba
Picture photo engraving granite glass cnc router …:

Zamanında mehmetköse arkadaşımızda aynı şekilde düşünmüştü.
Kurşun - keçe kalem gibi bir şeyle serbest baskı ( yay ve ya ağırlık ) şeklinde hem de insan koluna resim çizen bir örnek vermişti de baya gülmüştük.
Cam gibi istesen de kolayca delemeyeceğin bir yüzeyi kazımak daha doğrusu iz yapmak ile yumurta kazımayı karıştırmayın.

Yukarıdaki örneklerden pek anlaşılmadı sanırım .
Bir de aşağıdaki örneği izleyin.

---------
Bunu anlayamadım ?
..Not:ÖzelMesajla ilgili bir sıkıntı yok değilmi @KAZIMUGUR ..

Zamanında mehmetköse arkadaşımızda aynı şekilde düşünmüştü.
Kurşun - keçe kalem gibi bir şeyle serbest baskı ( yay ve ya ağırlık ) şeklinde hem de insan koluna resim çizen bir örnek vermişti de baya gülmüştük.
Cam gibi istesen de kolayca delemeyeceğin bir yüzeyi kazımak daha doğrusu iz yapmak ile yumurta kazımayı karıştırmayın.

Yukarıdaki örneklerden pek anlaşılmadı sanırım .
Bir de aşağıdaki örneği izleyin.

---------
Bunu anlayamadım ?

Buradaki devekuşu yumurtası ki daha önceleri baktığım kadarıyla baya sağlam,ama bardak kadar olamaz muhtemelen.Gerçi adamlar ampüle işliyorlar ama teori/pratik birbirini tutmuyor.

Tıpkı 2 tıkla 2 boyut fotoğrafı 3 boyut ahşaba işledikleri gibi,yanılsama olabilir.

Gönderdiğim örneklerdeki cihazın en büyük avantajı,tarama ya da form çıkarmaya gerek kalmaması. Yoksa sizin videolardaki 4 eksenle harikalar yapılır.

Bu cihazın gravür kısmındaki elmas yerine düşük baskılı bir motor orta halli sonuçlar çıkartabilir ama denemeden bir şey demek zor.

Tefarruatlı iş.

Özel mesaj atmıştım hocam cevap alamayınca bir sorayım dedim, küslük mü var diye.

@eray demir videonun son kısmı dediğin gibi ama ilk baştaki granit/mermer işleme standart işlem. Benzerliği kullanılan titreşimli elmas uç olması.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,193
Son üye
Kronoss

Yeni konular

Geri