Ne yaparsınız?

Yine sıradan bir gün ve mesai sonunda bitmemiş bir işiniz var. Ne yaparsınız?

• Kullanılan toplam oy
    32
  • Anket kapatılmış .
"sıradan bir gün olduğu için" o günkü yapılan işin durumuna ve ertesi günkü iş planına göre hareket ederdim. ancak ertesi gün beni sıkıştıracak bir pozisyon varsa bitirmeden çıkmam.

:) Anket sonuçları gösteriyor ki, pek çoğunuz patronların tam istedii gibiymişsiniz... :D

O fazla mesai ödemekten imtina edecek, ben fazla mesai yapmaktan imtina etmeyeceğim...
Var mı böyle bir adalet... ;)

Fazla mesai ne demektir bilmiyorum ama, :) üretimi etkileyecek bir iş ise, işe devam edilir. O kadar acil değilse, müdürün nerede olduğu öğrenilir, sonra da tam ters istikametteki kapıdan ya da yangın çıkışından sıvışılır :)
Bakım işinde, mesai önemli değildir. Sizden üste para da alsalar, bir makineyi ya da tesisi yatırmamak ruhunuza işlemiştir. Makine çalışana kadar eve gidilmez, yenilmez, içilmez. Patron o an gelip, kovuldun git derse, vereceğiniz cevap şu olur: " dur şu makineyi çalıştırayım da öyle gideyim" :)
Fakat acil bir iş değilse, yarın bitirilmesinin kimseye zararı yoksa, bakımcılığın doğası gereği, o iş yarın hatta öbür gün bitirilir. O saatten sonra, sanayi bakanı da gelip söylese, hiç kimse kalmaz.

işi bitirip çıkarım zaman oluyorki benim de özel işim oluyor erken çıkıyorum ...iş yaşamı karşılıklı anlayış ve olgunluk gerektirir ...

sevgili arkadaşlar 30 senedir meslek hayatım var...
işverende oldum işçide.....
ilk başlarda iş önde geliyordu.. yarım bırakmadan bir işi tamamlamadığım çok ender oluyordu...
ama şu yaşımda öğrendimki hangi statüde olursan ol kimse sana madalya takmıyor al usta bu işi bitirdin ya buda fazlası demiyor....
akşam 6 oldumu işi bırakıyor evime gidiyorum....(şu sıralar özel tamircilik yapıyorum)

Oy kullanan ve yorumlayan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Çalışma kültürü ve iş etiği alışanlara özgü bir olgu değildir.

Eminim bunun tam tersi bir anketi idarecilere yada iş verenlere yapsak yine aynı sonucu alırdık.

%50 den fazlası;
İşi bitirmeden çıkmasını istemem, bunu zam zamanı göz önünde bulundurucaz (fazla mesai konusunda)

Saygılarımla...

fazla mesai vermiyor patron madalyada takmıyacak ee o sebepden dolayı hiç önemli değil yarın yaparım :)

işi bitirmeden çıkmam..

Benim işim programlı iştir zamanında bitmeyen iş madde kaybı, zaman kaybıdır programı aksatan sebebleri bulur bir daha aksatmaması için tedbir üretirim.

Program dahilinde işyerini terketmem

özel sektorde iseniz bu sorunun cevabı herkes biliyor bence seve seve yapasınız o işi :D

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,053
Son üye
sinankulfal

Yeni konular

Geri