namur sensorler

çalıştıgım firmada Namur tipi yaklaşım sensorleri kullanılıyor fakat ben bu sensorler hakkında bir yükseltme devresiyle birlikte kullanıldığından başka bir şey bilmiyorum.İki ucu var bunlardan birine + voltaj veriliyor avo metre ile kontrol ettim diğer tarafındada aynı voltaj cıkıyor cismi yaklaştırdığımdada hiç bir şey değişmiyor.. bu sensorler ile bilgisi olan arkadaş paylaşırsa sevinirim...

Namur sensore sakin direk 24 volt verme eger verirsen sivici kesinlikle bozarsin.deneme icin yapman gereken sey ise kahveye artiy i ver maviyi rolenin a1 ine rolenin a2 sinide o volta ver.sivice her metal gosterdiginde role cekecektir.

aynen dediğin gibi role - namur bağlantısını yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı role metalı gördüğünde sanki cekecekmiş gibi cılız bir ses veriyo o kadar.... :(

role fazla kım cekıyor muhtemelen daha az akım ceken bı role kullan. 24 volt verdıgın zaman sıvıce elektronık dever oldugu ıcın bı mıktar voltajıda kendı ustunde tutar .yanı 6 voltu kendı ustunde 18 voltu da roleye verır

namur bir standarttır, ve bu standart piyasada sensör tipi olarak ortaya çıkmıştır.ve patlama riski olan yerlerde kulanılır.Güveni alanda yani patlama riski olamyan yerde anfisini kullanırsınız, patlama riski olan yerde namur sensörü.namur sensörler 2 tellidir ve genelde 8.2 v 3 ma akım ile çalışırlar.Ve hiçbir zaman tek başlarına kullanılamazlar.anfi gerekir.bunun mantığıda şurdan gelir.

Patlama riski olan yerde herhangi bir elektrik kısa devresi durumunda gerilim 8.2 v ve akım 3 mA olacağından, kısa devre anındaki güç 25 mW ı geçmez ve patlama riski olan bir yerde risk oluşturamaz.
patlama riski olan bi yerde risk oluşması için 25 mW tan daha fazla bir güç kullanmanız gerekir.daha fazla detayı internetten bulabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri