Nötrde Voltaj Var!

değerli kardeşim nötür hattın biryerden oksitlenmiş olabilir. bağlantıları kontrol et.sıkıştır sorunun çözülür inşaallah.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar,
tekesh, i.halilercin, sanatkar, hlldrz, sos, rain2003, tknsyn, sürekavcısı
yardımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, problemi gidermeyi başardık, bağlantı gevşemiş.

nötr bağlantılarını iyice kontrol etmek gerekir muhtemelen bi yerlerde gevşeklikten dolayı yapıyodur

Bu daire içinden kaynaklanabilir.??ama önce bina girişi veya apartman giriş kofrasından noture bak voltaj olc,birde binaya gelen kablo kesiti uygun olmaya bilir. Bu durumlarda dengesiz yuklerden dolayı fazlarda n noture kaymalar olur. Notürde voltaj olur 80-90 veya daha fazla.bunu gidermenin tek carsi tedas direginden gelen kablo degişir veya dierkten gelen hat kesiti yeterli ise direkten veya yer altı kablosunda notur kopuklugu olabilir.rastırmak gerek.kesiten de kaynaklanır.....
Panodakı yanlış baglantıdanda notur klenensi nin iii yapılmamıştır..???

arkadaşım eğer giriştede aynı sorun varsa direk üzerinde gevşemiştir nötr bunuda tedaşla halledersin girişte yoksa eğer sorunun olduğu yerde cihazlar calışıyorsa nötr kopmuş toprak kattından beslenyordur.

Trafonun yük dağılımı dengesiz olursa yine nötr hattında voltaj görülebilir.

Notr'de Şehir Şebekesi gelişinde 80v kaçak var, yani TEDAŞ'da, voltaj regülatörü kullansam kesebilirmiyim?

Notr'de Şehir Şebekesi gelişinde 80v kaçak var, yani TEDAŞ'da, voltaj regülatörü kullansam kesebilirmiyim?

Ben tam olarak anlamadım nereyi ölçtüğünüzde 80V görüyorsunuz. Bir de regülatörün konu ile alakasını kuramadım.

anladığım kadarıyla sigorta kutusu 1 sayaç panosu 2 konsl veya kofraya bak3 topralamavarmı yoksa sıfırlamamıyapılmış ona dikkat et bu ihtimaller yoksa tedaşı ara klemensleri kontrol etsinler kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri