Mutfak Makine Grubu için tesisat önerisi

Mutfak, banyo ve tualette zorunlu tadilat yapıyorum. (pis su hattı belediyenin yeni hattına uygun hale getirildi)
Çamaşır yıkama, çamaşır kurutma ve bulaşık makinelerini bir yere toplamak istiyorum.
Yine fırın ve buzdolabı olacak, bir de küçük ev aletleri 2-3 tane boş priz.
Anladığım kadarı ile tavsiye edilen;
linye1: Ç. Yıkama, 16A, (Kablo sarfiyatı yaklaşık 15m. x 3 x 2,5)
linye2: Ç. Kurutma (16A Kablo sarfiyatı yaklaşık 15m. x 3 x 2,5)
linye3 Bulaşık Y. (16A Kablo sarfiyatı yaklaşık 15 m. x 3 x 2,5 )
linye4: Fırın (16A Kablo sarfiyatı yaklaşık 20m. x 3 x 2,5 )
Linye5: Buzdolabı + Küçük ev aletleri (16A Kablo sarfiyatı yaklaşık 20 m. x 3 x 2,5 )
Linye6: Aydınlatma, (6 lamba) 12A, Kablo sarfiyatı 20m (buata kadar x 2 x 1,5 ) (duylar ve anahtarlar hesap edilmedi)
Linye7: Şofben 16A(Kablo sarfiyatı yaklaşık 10m. x 3 x 2,5)
Linye8: Kombi A16(Kablo sarfiyatı yaklaşık 15m. x 3 x 2,5)
( ya da komi gelince şofbenin hattını ona uzatsam olur mu?)
( Ayrıca kombi yanları açık balkonda olur mu? kimi olur diyor kimi olmaz bir daha kırma olmasın diye planlamak istiyorum)
Linye9: genel amaçlı yağmur korumalı dış priz 16A (Kablo sarfiyatı yaklaşık 25 m. x 3 x 2,5)

Ana sigorta ile mutfağın arası 10 metre.

Bunun yerine ana sigorta kutusundaki sigortayı 40A veya 63A yapıp mutfağa 3 x 5 lik kablo çekip ara sigorta kutusundan dağıtım yapsam olur mu?

eğer ilk tabloya göre yapmaya kalkarsam salonda da zorunlu tadilat gerekecek :)

diğer elektrikli aletler bir adet bilgisayar, 2 adet 70 ekran televizyon, uydu alıcı vs.,

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri