Musluk Suyundan Elektrik Üretecek Jenaratör Buldum Mini Hes

Nasıl oluyor da teknik insanlar bedava elektrikten, hiç kayıp olmamasından bahsediyor anlayamıyorum. Bal gibi pompa merkezindeki elektrikten çalıyorsunuz, yukarıda arkadaşlar da belirtmişler zaten.

Bir de pompalar zorlanınca şebekede basınca bağlı boru arızaları bile çıkabilir ki bu da sanırım hiç hesaplara dahil edilmemiş(birilerinin şikayeti üzerine basınç artırımı yapılacağı varsayılmıştır). Süzün özü kamunun mülkünü çalıyorsun arkadaş, dikkat et öte tarafta bütün ahaliyi yakana yapışmış halde bulabilirsin, bari aldığın elektrikte bişeye benzese.

saygılar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Konuya başka bir açıdan bakalım. Konu baştan sona Şebeke suyu üzerine kurulmuş. Peki şebeke suyu haricinde başka bir kaynak kullanılsa nasıl olur? Mesela sump sistemli akvaryumlarda bu sistem kullanılabilir mi? Sump sistemli akvaryumlarda sump kısmında ki suyu yukarı akvaryuma basmak için bir su motoru kullanılır. Bu motor sump ve akvaryuma göre değişir. Misal saatte 3000 litre debili motorların kullanıldığı bir çok akvaryum mevcut. Böyle bir sisteme bu alet monte edilse verim alınabilir mi acaba? Musluktan daha verimli olacağını düşünüyorum. Bu sistem elektrik olduğu sürece 7/24 aralıksız çalışacak.

Sayın İLeDiC
Aslında sorunuzu izah etmiştik. Verimden katınız nedir bilmiyorum. Siz su pompası ile suyu bamı sonra da bu aletle elektrik üretmiş olacaksınız. Elektrik verip daha az elektrik almış durumdasınız. Akvaryumun ihtiyacı kadar su basan enerji verme durumunuzda bu aleti zaten çalıştıramazsınız.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ul-bogaz-turbini-dogal-enerji.html#post400288 konusuna da davet eder, Başarılar dileriz.

yukarıda bahsi geçen musluk suyundan elektirik üretimi yapabilen jenarötörü üreten arkadaşla sohbet etmek isterim bu yazıya cevap yazarsa sevinirim.

musluk suyundan elektrik üretimi yapan jenaratör üreten arkadaş.bu üretilen enerjiyle çalışabilen tescil ettirdiğim bir hidro kombi projem var..yani evde kendi elektrtiğini üretip bu elektriği evin sıcaksu ve ısıtma sisteminde kullanılması projesi ki bu olabilir bir proje.desteğe ihtiyaç var bilginize..

Nasıl oluyor da teknik insanlar bedava elektrikten, hiç kayıp olmamasından bahsediyor anlayamıyorum. Bal gibi pompa merkezindeki elektrikten çalıyorsunuz, yukarıda arkadaşlar da belirtmişler zaten.

Bir de pompalar zorlanınca şebekede basınca bağlı boru arızaları bile çıkabilir ki bu da sanırım hiç hesaplara dahil edilmemiş(birilerinin şikayeti üzerine basınç artırımı yapılacağı varsayılmıştır). Süzün özü kamunun mülkünü çalıyorsun arkadaş, dikkat et öte tarafta bütün ahaliyi yakana yapışmış halde bulabilirsin, bari aldığın elektrikte bişeye benzese.

saygılar

Peki diyelim mahalledeki herkezin evindeki musluklar kapalıyken,pompa merkezindeki elektriktenmi çalmış oluyoruz?

teknik mantığın yanlış arkadaşım.

pompa merkezindeki pompalarda basınç siviçleri bulunur.değerleri atıyorum 7-10 bara ayarlıdır.7 bara düştümü:pompalar çalımaya başlar. 10 bara çıktımı:pompalar durur.

yani kimsenin pompa merkezindeki elektriğe zararı yok,teknik arkadaşlar anlayacaktır zaten mevzuyu.

Musluktan bu şekilde elektrik elde edilebilir ancak muhtemelen düşük güçte bir elektrik olacaktır.

sayın telsiz,
nickinizin altında uzman yazıyor ama söylediğim basit şeyi anlayamıyorsunuz. Kardeşim sen bu türbini musluk borusuna bağlayacaksan pompa motorunu zorlyacaksın hiç kaçarı yok, yok ben musluktan çıkmış dökülen suya bağlayacağım diyorsan onda benim için bir problem yok.

Bakınız barajlardan nasıl elektrik elde edildiğini biliyorsunuz, potansiyel enerji borular yardımıyla kinetik enerjiye dönüştürülür ve türbine çarpar bu şekilde enerji üretilir. sizin evde de suya potansiyel(hatta kinetik) veren şey iskinin merkezindeki pompa dır.

Bize okulda musluk suyunun boşa akmasının elektrik israfı olduğu da öğretildi, tabi anlayana

saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,358
Son üye
Mss13

Yeni konular

Geri