Musluk Suyundan Elektrik Üretecek Jenaratör Buldum Mini Hes

1 aile 100 lt su harcasa 20 daire olsa. gunde 2 ton yapar. 1 bar calsam sebekeden 10m su sutunu yapar. yani 1 ton suyu 10 metre kaldırmak icin gereken enerjiyi sebekeden alabilirim. mgh=2000x9.81x10 = 200000Joule = 55 Wh yapar.

Sensörlü filan birseyler kullanıyorsan 15 watt tasarruflu ampulle toplamda 3.5 saat lamba yakabilirsin. Yani 1 gün merdiven aydınlatması yapar bu.

İyide hocam bu durumda Şebeke suyunun basıncını 4 bardan 7 bara yükselteceğinize, 3 bardan 7 bara yükselteceksiniz.(Hidrofor kullandığınızı düşünelim.)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hidrofor varsa zaten bunu takmak salaklık olur

kardeşım bu üründen bende almak istiyorum nerden nasıl temın edebilirim.yardımcı olursanız sevınırım.

Zaman bulamadığım için cevap yazamadım kusura bakmayın. Evet alet tam aradığım alet. Nerde kullanmayı düşünüyorum derseniz. Sensörlü otomatik çalışan muslukların içinde kullanmayı düşünüyorum. Böyle bir cihaza bir adet süper kondansatör ilave edip sensörlü muslukların ek bir enerjiye ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlamak istiyorum. Cihazın teknik değerleri bu iş için fazlasıyla yeterli. Fakat 100 tl benim için çok yüksek. (deneysel amaçlı kullanılabilir .) Benim kullanacağım ürünün fiyatı musluğun fiyatını bu kadar para verilmez iki kablo çekerim daha iyi dedirtecek miktarda arttırmamalı.

Kolay gelsin......

Zaman bulamadığım için cevap yazamadım kusura bakmayın. Evet alet tam aradığım alet. Nerde kullanmayı düşünüyorum derseniz. Sensörlü otomatik çalışan muslukların içinde kullanmayı düşünüyorum. Böyle bir cihaza bir adet süper kondansatör ilave edip sensörlü muslukların ek bir enerjiye ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlamak istiyorum. Cihazın teknik değerleri bu iş için fazlasıyla yeterli. Fakat 100 tl benim için çok yüksek. (deneysel amaçlı kullanılabilir .) Benim kullanacağım ürünün fiyatı musluğun fiyatını bu kadar para verilmez iki kablo çekerim daha iyi dedirtecek miktarda arttırmamalı.

Kolay gelsin......
Size kim 100TL ye satıyor ?
Ebay'da $13.50-$39.99'a kadar 4 çeşit mevcut.
Mini DC Hydroelectric Water Generator Dynamo Save Power | eBay

ilginizden dolayı size çok teşekkür ederim. burdan ödemeli nasıl sıpariş verebilirim bilmiyorum . teşekkürler.

benım evde çamaşir makınesıne gıden ketenle basinç korumalı hortum patlıyor bu hortumlar 14 bar da test edılıyor çeşmeden veya çamaşir makinesı 3 bar fazla bıle gelıyor boyle bır cihazla basınç duşecek artı enerjı uretecek azda olsa bence benım ev gıbı problemı olanlar için çok mantıklıhıdrofor kullanımında tabıı kı olmaz okadarda bu cihazı kullanmak ıstıyenler aptal olamaz:)

Hidrofor kullanımında da olur. Muslugunu açtığın zaman zaten su basıncını dışarı atmış oluyorsun, hiç olmazsa bir kısmını geri kazan. Hidrofor olsa da olmasa da aynı, fark yok yani. Sen onu taksan da takmasan da hidrofor nasıl calisiyorsa aynı çalışacak Sadece senin nihai su basıncın azalacak. Kendi cebinden caliyorsun yani, kime ne

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri