Motosiklet fara projektör taktım yandı (50w)

Enes 5544

Üye
Öncelikle merhaba benim cg125 motorum var ben ampulünü söküp 50w projektör ledi taktım motor çalışıp 3dakka geçti Led bozuldu iyi aydınlık veriyordu bunun için ne yapmalıyız acil yardım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Far soketinden motor stop haldeyken ve çalışırken voltaj ölçün ;). Elk. konularına daha fazla eğilin.

Asiri isinma sorunu olabilir. Far haznesi oladukca kucuk bir alan asiri isinmaya cok musait. Bazi ledlerin cok iyi sogutulmasi gerekiyor, 50W bir led muhtemelen iyi bir sogutma gerektirir.

Asiri isinma sorunu olabilir. Far haznesi oladukca kucuk bir alan asiri isinmaya cok musait. Bazi ledlerin cok iyi sogutulmasi gerekiyor, 50W bir led muhtemelen iyi bir sogutma gerektirir.
Soğutucu plaket ve fan taktım 3 dakikada yanmaması lazım

Akım sınırlama devresi kullandınız mı ?

İyi günler
50w 12v led 4,1amper yapar ısı işlemini çözdüm demişiniz.
Şarj dinamosunun regülatörün cıkışında voltaj ölçmelisiniz. Motor rolantide ve yüksek devirde iken çalışmazken ölçmenize gerek yok zaten akünden gelen voltajı görürüsünüz.
Eger regülatör bozuksa 14,5v göre bilirsiniz. led yanması normaldir.ve regülatörün max Akım degerleri düşükse yenisini taksanızda yine yanacakdır. Ledin -\+ % tolerans bilgileride önemlidir.

3-4 tane tornaya 220/25w led takmıştım, asenkron motor yüke binince sönüyor sonra yanıyordu, 2 gün sonra hepsi bozuldu. zannedersem sizinki de aynı şey.

3-4 tane tornaya 220/25w led takmıştım, asenkron motor yüke binince sönüyor sonra yanıyordu, 2 gün sonra hepsi bozuldu. zannedersem sizinki de aynı şey.
220v yerine 24v dc deneyin 220v led mi yanıyor yoksa elektronik kartı mı ? Gerci kart arızalanıp ledi yakmıştır normal yanması

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri