motorun gücü çok zayıf sorun inverter mi yoksa ayarları mı?

sadoazb

Üye
atlık karıncada 0,75 hp motor var ayrıca 0,75 kw tverter inverter var(tek faz)model (E2-201-H1F)

motorun gücü o kadar zayıf ki dönme esnasında atlı karıncayı elle tuttugunuzda duruyor...motor dönmüyor işin garibi bu esnada inverter herhangi bir hata vermiyor çalışmaya devam ediyor....tuttmayı bıraktığınızda tekrar dönmeye başlamıyor elle biraz ittirdiğinizde dönmeye devam ediyor...

üsdeki resimde 3-ve 5 nolu uçlar bir roleye bağlanmış role çekince inverter çalışıyor...8-9 nolu uçlar kısa devre yapılmış araştırdığımda 8-9-10 arasına 10k ayarlı potansiyometre konulması gerektiğini anladım...bu potansiyometre ne işe yarıyor... cihazın kaç ampere ayarlı olduğunu nasıl anlarım...

benim yapabildiğim tek şey menüden frekansı yükseltmek frekansı yükselttikçe güç daha çok düşüyor... sanırım amper ayarlaması ile ilğili bir sorun var ama nasıl ayarlanacağını pek anlayamadım...

yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İnverter modelini yazmamışsın. Bilsek daha iyi olrdu. Potansiyometre uçlarını kısa devre etmişler çünkü, sabit ve maximum hızda çalıştırmak istemişler. Senin max frekans ayarın ne ise motora giden frekans ta odur. Bu tip küçük motorlarda etiket bilgisi ve bağlantı tipi önemlidir. İnverterli sistemlerde genelde üçgen bağlanması gereklidir. Problem yanlış bağlantıda olabilir. Ayrıca inverterde tork ayarına da bak derim. Bu değeri yükseltirsen gücü arttırmış olursun. Şimdiden kolay gelsin...

220 v AC sürücülerde motor üçgen şekilde bağlanması gerekir.
Bunu bir kontrol et.

özelikle böyle ayarlanmış olabilir küçük cocukların oynadığı oyuncak olarak iş emniyeti bakımından çalışırken cocuk düşerse araya sıkışmada dursun diye
bence böyle olması gerekli ayarları bozma derim.

özelikle böyle ayarlanmış olabilir küçük cocukların oynadığı oyuncak olarak iş emniyeti bakımından çalışırken cocuk düşerse araya sıkışmada dursun diye
bence böyle olması gerekli ayarları bozma derim.

evet tesbiti doğru

atlık karıncada 0,75 hp motor var ayrıca 0,75 kw tverter inverter var(tek faz)model (E2-201-H1F)

motorun gücü o kadar zayıf ki dönme esnasında atlı karıncayı elle tuttugunuzda duruyor...motor dönmüyor işin garibi bu esnada inverter herhangi bir hata vermiyor çalışmaya devam ediyor....tuttmayı bıraktığınızda tekrar dönmeye başlamıyor elle biraz ittirdiğinizde dönmeye devam ediyor...

üsdeki resimde 3-ve 5 nolu uçlar bir roleye bağlanmış role çekince inverter çalışıyor...8-9 nolu uçlar kısa devre yapılmış araştırdığımda 8-9-10 arasına 10k ayarlı potansiyometre konulması gerektiğini anladım...bu potansiyometre ne işe yarıyor... cihazın kaç ampere ayarlı olduğunu nasıl anlarım...

benim yapabildiğim tek şey menüden frekansı yükseltmek frekansı yükselttikçe güç daha çok düşüyor... sanırım amper ayarlaması ile ilğili bir sorun var ama nasıl ayarlanacağını pek anlayamadım...

yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...

Motorun gücü zayıf derken? İstediğiniz performansta çalışmıyorsa motor momenti karşılayacak şekilde doğru seçilmemiş demektir.

Eğer performans istediğiniz gibi ve sadece kolay duruyor diyorsanız arkadaşların dedği gibi güvenlik için oyle ayarlanmış da olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri