Motordan gövdeye kaçak

Kondansatör daimi hocam. Yaşına göre normal karşılamak lazım. Gevremiş kablo kılıfları. Ancak halen sağlam. 36uf ölçmüştüm dün yanlış hatırlamıyorsam.

Motoru bu gün tekrar dağıttım, kafes sıfır ayarında hiç bir sorun yok. Kafes sargılarının ohm değerleride tutuyor birbirlerini. Birde çok güzel izole edilmiş zaten. Yani sargıların verniği soyulsa bile gövdeye temas etmesi mümkün değil.

Sorun galiba rotor sargılarında. Lamba testi yaptım(gövde-nötr arası) lambayı gayet güzel yakıyor. Dün gövde nötr arası 20vac ölçüyordum multimetreyle bu gün 60vac çıkıyor. Demek ki çalıştırdıkça hasar artıyor içerden. xD

Sargı işine girmeye hiç gerek yok. Antika olarak kaldırırım bir kenara.

Fikir veren herkese teşekkürler.
Screenshot_2.png

Bu kısımlara iyi bakın hocam multimetreniz ile gövdeye sargılardan veriyorsa ugraşmayın ama galiba rotor kısmından veriyor sanırım kısa devre ile sargı uclarını gövdeye test edin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri