Motorda kaçak olması

Peki motorda kaçak neden olur , mesela aşırı ısınma veya nem gibi

teknede izolasyon metre var thuruster motoru çalıştığında değer yükseliyor. Bu motorun sürücü panosunda emc filtre ve shock bobini var. Motor sağlam olduğuna göre bu parçalar kaçak yapıyor olabilir mi ?
abiciğim teknedemi kaçak var motordamı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
abiciğim teknedemi kaçak var motordamı?
gidip yerinde şuan test yapamıyorum önümüzdeki ay gideceğim ona göre hazırlık yapıyorum, söylenen iki şey var . Birincisi motor çalışınca izolasyon metrenin değerinin artması ikincisi de tutyanın çok hızlı erimesi. Ama motor sağlam yani çalışıyor.

gidip yerinde şuan test yapamıyorum önümüzdeki ay gideceğim ona göre hazırlık yapıyorum, söylenen iki şey var . Birincisi motor çalışınca izolasyon metrenin değerinin artması ikincisi de tutyanın çok hızlı erimesi. Ama motor sağlam yani çalışıyor.
güzel insan, tekne / yat / gemi, her neyse yapı malzemesi nedir? sorusuna cevap vermedin. kaç metre boyu var belirtmedin. ana makineleri söylemedin, thruster motorun gücünü/ çektiği amperi/ sürücüsünü belirtmedin/ yeri nerede belirtmedin kaç metre kaçlık kablo belirtmedin. tamam kaçak var. var da nerede, nerede neyi nasıl ölçtün belirtmedin. bilmemiz gereken bilgi yok ve sen çözüm istiyorsun. yolun açık olsun.

inanki dediğinizden heç bişi anlamadım . . thurster zaten suyun içinde değilmi ? şu sorulara cevap verirmisin ama sadece sorduğum soruya
1- teknede katodik koruma varmı ?
2- tekne yalıtılmış izole sistemlemi imal edilmiş topraklama ilemi?

Thurster motoru teknenin içinde , teknede bir tane topraklama hattı var ve motorun toprak hattı oraya bağlı. bu topraklama hattı sağlam kendi tutyası ile tekne dışına bağlı. Bizim thursterı çalıştırdığımızda izalasyon metrenin değeri artıyor. bizim sistemimizde sürücü ve motor var , sürücü panosunun içinde bir adet şok bobini ve bir adet emc filtre var . Motor sağlam bir sıkıntı yok. sürücü panosunda mı kaçak var diye düşünüyorum , bu kaçak hangi cihazda bunu nasıl öğrenebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri