Motor ve Pil Seçimi

d0stuz

Üye
3 tane sorum olucak

İlki DC mi yoksa AC motor mu tercih etmeliyim hangisi daha mantıklı/masrafsız olur ?
motor 3kW gücünde olucak.

İkincisiyse bu motoru yaklaşık 2 saat çalıştırabilecek akü, pil, batarya artık her neyse nerden bulabilirim?

Son olarak mesela 24Volt aküyü transistör gibi bir şeyle 220V yapsam ısınma vb. sebeplerden kayıp fazla olur mu ?

Son düzenleme:
3 tane sorum olucak

İlki DC mi yoksa AC motor mu tercih etmeliyim hangisi daha mantıklı/masrafsız olur ?

İkincisiyse bu motoru yaklaşık 2 saat çalıştırabilecek akü, pil, batarya artık her neyse nerden bulabilirim?

Son olarak mesela 24Volt aküyü transistör gibi bir şeyle 220V yapsam ısınma vb. sebeplerden kayıp fazla olur mu ?
yahu güzel insan o motoru nerede kullanacaksın söyle de sana tavsiyede bulunalım. hangi yükü taşıyacak, kaldıracak, indirecek?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bir sene sonra mı aklına geldi okuyup cevap vermek. youtube de onlarca örnek var. oraya bak incele ben gokart hiç yapmadım.

3 tane sorum olucak

3 kW motoru 2 saat çalıştırmak için 6 kW güce ihtiyacınız var. Aküleri dibine kadar kullanmak erken ölümüne neden olur %50 kullansanız 12 kW akü demek.

24 voltta 12 kw güç için 500 amperlik akü grubuna ihtiyacınız var. Bu akü grubu neye maal olur sizce?

Kullanacağınız gücü aküden invert edip voltajı yükseltip düşürmek kesinlikle tavsiye edilmez her dönüşümde verim kaybı akü kapasitesinin büyümesine neden olur.

3 kW motoru 2 saat çalıştırmak için 6 kW güce ihtiyacınız var. Aküleri dibine kadar kullanmak erken ölümüne neden olur %50 kullansanız 12 kW akü demek.

24 voltta 12 kw güç için 500 amperlik akü grubuna ihtiyacınız var. Bu akü grubu neye maal olur sizce?

Kullanacağınız gücü aküden invert edip voltajı yükseltip düşürmek kesinlikle tavsiye edilmez her dönüşümde verim kaybı akü kapasitesinin büyümesine neden olur.
Planı değiştirdim 24volt 250watlık bir motor düşünüyorum fiyatı uygun olursa aynı özellikte DC motor kullanacağım.
Burada hangi beyni kullanmalıyım?
Şöyle bir regülatör yeterli olur mu
İkinci bir hususta beyin 20amper diyor 24amper akü takarsam sorun teşkil eder mi ?
Yoksa daha yüksek amper değeri olan beyin mi tercih etmeliyim?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri