Motor timer ile çalışıyor fakat durmuyor

Merhabalar, elimde 2900 rpm havuz motoru var, Cata Sigorta Tipi zaman saati CT-9184 ile belirli saat çalıştırıp kapatmak istiyorum. Cata çok sağlam değilmiş bu sebeple araya contactor koymamı söylediler. Elektrikçiye götürdüm kontaktör ile timer bağlantısını yaptı. Timer motoru çalıştırıyor, fakat durdurmaya gelince durduramıyor. Bunun sebebi nedir ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar, elimde 2900 rpm havuz motoru var, Cata Sigorta Tipi Zaman Saati CT-9184 ile belirli saat çalıştırıp kapatmak istiyorum. Cata çok sağlam değilmiş bu sebeple araya contactor koymamı söylediler. Elektrikçiye götürdüm kontaktör ile timer bağlantısını yaptı. Timer motoru çalıştırıyor, fakat durdurmaya gelince durduramıyor. Bunun sebebi nedir ?
Bitiş zamanı ayarı için dilimlerin saat kaça ayarlandığını kontrol edin.

Bu videoyu ben de izledim ne demek istediğinizi anlamadım. Daha detaylı anlatayım mesela saat 19 ila 20 saati arasında kalan dilimleri çalışması için ayarladım. Saat de 18:30'a ayarlı idi. Timer ilerledi ve 19'a gelince kontaktörü açtı ve motoru çalıştırdı. Sonrasında timer ilerledi saat 20'i geçti dilimler çalışma konumunda olmamasına rağmen motor durmadı. Bu şekilde saat 23'e kadar ilerledi. Şalteri indirmesem sonsuza kadar çalışmaya devam ederdi.

kontaktörün ve sayacın bağlatınısı gösteren fotoğraf paylaşırsan çözüm bulunmaya çalışılır. belki yanlış bağlanılmıştır. (örneğin kontaktörden mühürleme yapılmış olabilir)

Bu videoyu ben de izledim ne demek istediğinizi anlamadım. Daha detaylı anlatayım mesela saat 19 ila 20 saati arasında kalan dilimleri çalışması için ayarladım. Saat de 18:30'a ayarlı idi. Timer ilerledi ve 19'a gelince kontaktörü açtı ve motoru çalıştırdı. Sonrasında timer ilerledi saat 20'i geçti dilimler çalışma konumunda olmamasına rağmen motor durmadı. Bu şekilde saat 23'e kadar ilerledi. Şalteri indirmesem sonsuza kadar çalışmaya devam ederdi.
Bağlantılar, ayarlar, her şey doğru konumda ise ve role devreyi açmıyorsa role bozuktur. Muhtemelen kontak yapışmıştır. Roleyi değiştirin.
Konuya hakimseniz zaman saatinin bağlantılarını sökerek zaman ayarı ve ON/OFF timer ayarlayıp, zaman çarkını elle ilerleterek özellikle OFF konumunda role kontağının durumunu ölçü aleti ile kontrol edebilirsiniz

bir foto at bakalım bakalım yada şeması varsa daha iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri