Motor Kumanda

arkadaslar merhaba bır adet reduktorlu motorum var ucunda halat baglı 30 cm calısma mesafesınde ne fazla saracak nede eksık komuta gore sarıcak veya kapanacak dıyelımkı sarmaya basladı 15cm de duracak ve halatı gerıde bırakmıcak boyle bır işlemi nasıl yapabılırım yardımlarınıız ıcın sımdıden tesekkur ederım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Moturun miline 1000/1 oranlı encodr monte edın. Bunu sayıcıya baglayın, sayıcının kontagından hem motoru stop ettrın, motor kontaktörünün kapalı kontagından da,( motor miline fren baglayın) frenı cektırın ve/veya bırakdırın. Veya, halatda 15 cm lık mesafeye bır metal baglayıp, 15 cm lık mesafeye enduktıf sensör baglayıp, bunun kontaklarından kumanda alabılırsınız. Endıktuf sensör veya cısımden yansımalı fotosel/sensör olabılır..

zeybek arkadaşa ufak bir ekleme yapmak istiyorum Fren (İndüksiyon bobinli olmak zorundadır)

merhaba su ana reduktolu motorumun onune halat sarımınde kullanılan gerıde bırakmayan bır makara bagladım bunu pıd kontrol edecek bana sadece sınır anahtarları arasında calısması lazım sınır anahtarları fazla sarması veya fazla gerı salmasını onlıcek bır sema nasıl bulabılırım enerjı sar veya gevset komutu olarak gelecek cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri