22kw ve 18kw motor ıcın pano malzeme gereksinimi

hocam yıldız üçgende devreyi çizerken bi hata yapmışım.bu şemayı kullanabilirsiniz

Ekli dosyalar

• yıldız üçgen kalkış.pdf
    243.4 KB · Görüntüleme: 15
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ali hocam ilginiz için çok tesekkurler Allah razı olsun .
Şuan il dışındayım cepten yazıyorum eve geçince montaja başlayacagım inşallah.

Hayırlı akşamlar

c.berkan hocam sistemin calismasina engel bir durum degil yaptigim degisiklik,sadece elektriksel bi kilitleme sistemi var,ucgen kontaktorun onune yildiz kontaktorun kapali kontagini koydum

ali usta 20 yıldır mesleğin içindeğim ama şu çizimi hiç sevemedim.hatta meslek resim yüzünden okulumu 1 yıl uzamıştı:)

Ali hocam devreyi yapmaya basladım bir sorum olacak musadenızle;
Q1 motor koruma şalteri olacak degılmı birde Q1 in yanında 13/14 yardımcı kontak degılmı hocam?

Tesekkurler hocam

Ali hocam merhabalar yıldız ucgen devresınde ucgen kontaktor k2 mi yoksa k3 mu hocam ona gore 100amperlık kontaktoru ucgene kullanacagım degılmı hocam?

ben devrenın kontaktor kısımlarını bagladım hocam ama k1 ve k2 yı 63 amperlık kontaktor.
k3 ise 100amperlık kontaktorle bagladım bu şekıl sıkıntı olurmu hocam.

K2 ucgen kontaktoru , 100 amperlik kontaktoru ana kontaktor olarak da kullanabilirsiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri