Motor hız kontrol cihazları hakkında bir sorum olacak...

Öncelikle herkese selamun aleyküm hayırlı işler hayırlı çalışmalar dileklerimle....

Motor hız kontrol sistemlerinin daha hiç birisini inceleyemedim elime düşmedi o yüzden sizlere danışmak istedim.

Diyelim ki elimde 3 Fazlı 10HP gücünde bir asenkron motor var ve bu motor da yine farz edelim ki üçken bağlantı 380V ile 3000 d / d ile dönüyor. Şimdi ben bu motora hız kontrol cihazı takıp motorun 3000d/d nın üstüne çıkmasını sağlayabilirmiyim Daha doğrusu hız kontrol cihazları motor etiketinin üstünde yazan değerlerin üstüne çıkabilirler mi yoksa max değer etikette yazan değermidir ? aşağısına inebilirler ona sözüm yok da yukarı çıkar mı ?

İlgilerinden dolayı herkese Teşekkür ederim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
nominal değerine kadar v/f oranı sabit tutularak arttırılabilir. nominal değerin üzerinde frekansla attırabilirsin ama momentin düşer.

gerilimin nominal değeri üzerinde frekansla arttırılabilr fakat moment düşer.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri