Motor aşırı akım çekiyor

Sizce bu motora uygun reduktor alsam sorunun önüne gecebilme ihtimalim nedir? Yani yine fazla akım çeker mi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar.

Sistem dizayninda hatalar olduğunu düşünüyorum. Buradaki dişli hesaplarını kim yaptı motoru kim seçti bilmiyorum ama siz frekans kısıp devir düşürmek istiyorsunuz ama mekaniginiz tam tersini yapıyor.

Aşağıdaki resimde motorun bagli oldugu dişli küçük solundaki dişli büyük. Siz bi şekilde devir arttiriyorsunuz.

Motorunuz çok güçsüz 0.55 kW ve siz bu motorun frekansını düşürerek gucude dusuruyorsunuz. Kısır dongudesiniz. Motorun o akımları çekmesi gayet normal.

Siz disli ile devir yukseltip simdi neden motora reduktor takmak istiyorsunuz bu sekilde en basa dönüyorsunuz.

Yürüdüğünüz yolda çok hata var.

İmkanınız varsa bu resimde görünen büyük disliyi hemen sağındaki küçük dişli ile yer değiştirin. Bu şekilde devir dusurup kuvvet tork kazanacaksınız. Ancak yeterli olurmu emin değilim. Sistemin geri kalanını bilmiyorum.

Yer Sakarya'mi?

whatsapp-image-2022-11-16-at-18-19-55-jpeg.92685

Son düzenleme:
Merhabalar.

Sistem dizayninda hatalar olduğunu düşünüyorum. Buradaki dişli hesaplarını kim yaptı motoru kim seçti bilmiyorum ama siz frekans kısıp devir düşürmek istiyorsunuz ama mekaniginiz tam tersini yapıyor.

Aşağıdaki resimde motorun bagli oldugu dişli küçük solundaki dişli büyük. Siz bi şekilde devir arttiriyorsunuz.

Motorunuz çok güçsüz 0.55 kW ve siz bu motorun frekansını düşürerek gucude dusuruyorsunuz. Kısır dongudesiniz. Motorun o akımları çekmesi gayet normal.

Siz disli ile devir yukseltip simdi neden motora reduktor takmak istiyorsunuz bu sekilde en basa dönüyorsunuz.

İmkanınız varsa bu resimde görünen büyük disliyi hemen sağındaki küçük dişli ile yer değiştirin. Bu şekilde devir dusurup kuvvet tork kazanacaksınız. Ancak yeterli olurmu emin değilim. Sistemin geri kalanını bilmiyorum.

Yer Sakarya'mi?

Dişli hesabini şuna göre yaptık motorun bağlı olduğu zincirin sağında bir makara var çapı 90 mm ve aşağıdaki zincirle bağlı millerin içinde de makara var onunda çapı 30 mm yukarıdaki büyük disliyi koyarak oradaki dönme işlemini eşitlemek istedik 1/3 oranı var hemen hemen aralarında yarın resim çekip atarım umarım anlatabilmişimdir
Teşekkür ederim herkese yorumlar için
Merhabalar.

Yer Sakarya'mi?

Yer İstanbul

Motoru 10 hz surmek ıstıyorum dedın. Ifade aksikliği yoksa;
devamlı 10 hz de çalıştırmak motor sargılarını ısıtacak ve ileride yanmaya sebebiyet verecektir.
Sayın, Serkan48 beyın önersini dinleyin. Redüktördeki dişliyi küçültünki, motor ust devırlere cıkabilsin. Zaten hız kontrol kullanıyorsunuz, devri nasılsa ayarlarsınız. Makınada, size lazım olacak olan, alt / üst devir sınırlaını belirleyin önce.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri