Motor aşırı akım çekiyor

delgadoJk

Üye
Merhabalar
0,55kw Gamak 1415 devir motoru zincirlerle birlikte çalıştırıyorum . Motor boşta ikin 2 a akım çekiyor mil ile zincirleri birleştirdiğimde 6-7 arası akım çekiyor ve bazen zincirleri döndürmüyor. Motoru değiştirip daha güçlü motor kullanacağım fakat bunun hesaplamasını nasıl yapabilirim yardımcı olacak var mı ?
Zincirler düşük hızda dönmesi gerekecek redüktörlü bir motor mu almalıyım yorumlarınız değerli teşekkürler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-11-16 at 18.19.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-16 at 18.19.55 (1).jpeg
    179.4 KB · Görüntüleme: 33
  • WhatsApp Image 2022-11-16 at 18.19.55.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-16 at 18.19.55.jpeg
    147.9 KB · Görüntüleme: 83
  • WhatsApp Image 2022-11-16 at 18.19.53.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-16 at 18.19.53.jpeg
    190.6 KB · Görüntüleme: 31
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Motor, boşta iken bile, 2 amp. çekıyorsa sorunu önce motordan arayın. Baglantı, yıldızmı üçgenmı ona bak..

Son düzenleme:
motor yıldız bağlı olması gerekir zira etiket yıldız 400v ?

sürücü çıkışı fazlar arası 230 v değilse üçgen bağlantı olmaz

sürücü çıkışı fazlar arası 230 v değilse üçgen bağlantı olm

boşta 2A ölçümünü aldığınızda sürücünün çalışma frekansı kaçtı?

motor sabit bi devirde mi çalısacak?
4 Hz diye hatırlıyorum sabah tekrar gözlemler yazarım hocam
Motor sabit devirde çalışmayacak harici bir pot var onunla ayarlayacagiz ama maksimum 10 Hz de çalışacak yavaş dönmesini istiyoruz

Sürücü çıkışı fazlar arası 220 v

sürücü monofaze beslemeli dolayısıyla üçgen bağlı olması lazım.
4 Hz diye hatırlıyorum sabah tekrar gözlemler yazarım hocam
Motor sabit devirde çalışmayacak harici bir pot var onunla ayarlayacagiz ama maksimum 10 Hz de çalışacak yavaş dönmesini istiyoruz

yükünüzü ve sisteminizi bilmiyorum ama size şöyle bi deneme yapmanızı tavsiye edebilirim:

- sürücü çalışma frekansını 10Hz'e ayarlayın.
- invertorun 01-10 (P0) parametresiyle tork ayarlanıyor. eğer değşitirmediyseniz fabrika ayarı 6 olmalı. bunu 7, 8, 9, 10'a ayarlayın ve mutlaka akım takibi yapın.

Son düzenleme:
sürücü monofaze beslemeli dolayısıyla üçgen bağlı olması lazım.

yükünüzü ve sisteminizi bilmiyorum ama size şöyle bi deneme yapmanızı tavsiye edebilirim:

- sürücü çalışma frekansını 10Hz'e ayarlayın.
- invertorun 01-10 (P0) parametresiyle tork ayarlanıyor. eğer değşitirmediyseniz fabrika ayarı 6 olmalı. bunu 7, 8, 9, 10'a ayarlayın ve mutlaka akım takibi yapın.
Hocam bu denemeleri yaptım öğlen teknik servisi arayıp fakat akım değerleri hiç düşmedi aksine daha da arttı 6/7 amperleri gördü
Teknik sevis auto tuning yaptırdı fakat yine aynı şekil akımı dusuremedik ve onların yorumu motor sisteminiz için küçük oldu

Hocam bu denemeleri yaptım öğlen teknik servisi arayıp fakat akım değerleri hiç düşmedi aksine daha da arttı 6/7 amperleri gördü
Teknik sevis auto tuning yaptırdı fakat yine aynı şekil akımı dusuremedik ve onların yorumu motor sisteminiz için küçük oldu

genelde bu tür zicirli konveyorlerde redüktörlü motor kullanılıyor. anladığım kadarıyla çalışma devriniz de düşük olduğu için motora uygun bi redüktor uygulamak daha kolay ve ucuz yöntem olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri