Monofaze vinç

yunusx

Katılımcı Üye
Resimdeki vincin yukarı aşşaği tuşunu sürekli bozuluyor nerden bulabilirim düğmenin çalışma mantığı bilemedim 3 giriş solda 3 giriş sagda diğer resimdeki kumandaya çevirmeyi düşünüyorum daha dayanikli olmaz mı sizceEkli dosyayı görüntüle 41432
Monofaze vinç1.jpg
unnamed.jpg

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ben düğmenin fonksiyonu bilmek istiyorum,ortadaki girişler ortak uç galiba yukarı basinca hangi uclar enerjileniyor yada aşşağı basınca hangisi enerjileniyor o önemli

220 v motorlarda yön değişimi ana sargı yada yardımcı sargilarin birinde faz ile nötr yer değiştirilerek yapılır. Senin vinçte sargilardan birine direkt faz nötr gitmiş. Diğer sargiya da buton üzerinden faz nötr gidiyor. Butonun normalde ortada duruyor. Pozisyonunu değiştirdiğinde faz nötr yer değiştirerek motora enerji gidiyor. Seni butonda faz nötr acil stop kontaklarindan geçip indirme-kaldırma butonunun orta kontaklarina gidiyor. Pozisyon değiştirdinde faz-nötr yer değiştiriyor. Almak istedigin buton tek başına bu iş için uygun değil. Ya uygun buton almalısın yada küçük bir pano montajı ve resimdeki butonla daha uzun ömürlü hale getirebilirsin. Fazla konuştum galiba[emoji3][emoji3]

220 v motorlarda yön değişimi ana sargı yada yardımcı sargilarin birinde faz ile nötr yer değiştirilerek yapılır. Senin vinçte sargilardan birine direkt faz nötr gitmiş. Diğer sargiya da buton üzerinden faz nötr gidiyor. Butonun normalde ortada duruyor. Pozisyonunu değiştirdiğinde faz nötr yer değiştirerek motora enerji gidiyor. Seni butonda faz nötr acil stop kontaklarindan geçip indirme-kaldırma butonunun orta kontaklarina gidiyor. Pozisyon değiştirdinde faz-nötr yer değiştiriyor. Almak istedigin buton tek başına bu iş için uygun değil. Ya uygun buton almalısın yada küçük bir pano montajı ve resimdeki butonla daha uzun ömürlü hale getirebilirsin. Fazla konuştum galiba[emoji3][emoji3]
Butonun calismasi nasil acaba orta ortak uc yukari basinca ust uclarmi kapaniyor

Zannedersem pako şalter bağlantısı böyleydi
Screenshot_2017-11-19-10-23-04-841.jpeg

Son düzenleme:
buyrun, çift sargılı çin malı vinç baglantı şeması

Arkadaşlar, ilç çizimi yaptım, yaptım ama içime sinmedi. Ben, 10 yıl önce, böyle bir vinci asansaör gibi iki katdan çagırmalı yapmışdım.İlk çizimde, nötrün iki sargının müşterek ucuna gitmesi gerektiğini biliyorum ama bir türlü çıkaramadım, evden de çıkmam gerekdi, yükledim çıkdım. İkinci çizimi yüklüyorum, bunun dogru olduguna eminim, tabiki düzeltme ve tartışmaya açıktır.
Özür diliyorum..

Ekli dosyalar

• MONOFAZE VİNÇ.pdf
    29.9 KB · Görüntüleme: 156
  • MONOFAZE VINC.pdf
    27.1 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942