Monofaze motoru, trifaze sarmak...

aksoylar

Üye
1.5 kw... VOLT ELEKTİRİK TİP, VM 90 L 2 bu motoru trifaze sarmak istiyorum paket boyu 80 mm. oyuk sayısı 24...bu motora kesit olarak kaçlık tel ve sipir''tur'' sayısı kaç olmalıdır bunun bilgisini istiyorum...herkese şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aksoylar arkadaşım manıfazemotorun sarımla tırıfazeyecevrilmesini soruyosunuz burdagerekli olan sipirsayı ve telcapı manifazede anasarının telcapıileaynıdır sipirsayısıiseise anasargının enbüyük atvesindekisiri bazalın.

dostum hiç uğraşama..normal sar..bir adet kondosatörle 3 fazlı motoru çalıştırabikirsin

dostum hiç uğraşama..normal sar..bir adet kondosatörle 3 fazlı motoru çalıştırabikirsin

:D Ya siz soruyu anlamadınız, ya da ben...

"Aksoylar" trifaze motoru, monofaze çalıştırmak istemiyor...

Monofaze motoru, trifaze yapmak istiyor... Sargı değiştirerek...
Zaten başka şansı da yok... Yani monofaze motorun trifaze çalıştırılması mümkün değil... ;)

A.S.'nin tel çapı 0.65_0.70 mm. sipir sayısı ise 4x53 bu değerleri baz alırsam, bu motoru tel çapı sabit kalacak sipir sayısı da 2x53'mü olacak adım 1.10_1.12 olacak şekilde doğrumu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri