Trafo karkasına ihtiyacım var.

Nipp10

Üye
Herkese selam. Bu 1.5-2kVA arası güçte olduğunu düşündüğüm bu trafoya plastik karkas arıyorum. Ebatları 65x65x90 mm . Perakende satış yapan bir yer de bulamadım. Kendi imkanlarımla yapabileceğim bir öneriye de hayır demem. 50mm2 lik bir kabloyu 6 tur sarıp karkas kullanmak yerine bez şerit gibi bir şey koymuşlar. Ben bunu söktüm ve uygun ebatta bobin teliyle 36-24-12-0-12-24-36 şeklinde bir sekonder sarmak istiyorum. Çok sayıda çıkış olması ve sargıların düzgün görünmesi ve sabitlenmesi için bir çözüme ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim İyi günler Herkese

Ekli dosyalar

• 20200530_181805.jpg
    20200530_181805.jpg
    559.4 KB · Görüntüleme: 13
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba okulda denemelik mukavva üzerine yapmıştık, bulabilirseniz ısıya dayanıklı plastik tabaka elde edin - yanma gecikmeli, olmadı mukavvayı epoxi yle kaplarsınız sağlam iskelet olur. Sargılarınız düzgün ve sıkı olmalı, soktüğnüzde umarım dönüş yönüne ve sayıları not almışsınızdır. Kolay gelsin.

Merhaba okulda denemelik mukavva üzerine yapmıştık, bulabilirseniz ısıya dayanıklı plastik tabaka elde edin - yanma gecikmeli, olmadı mukavvayı epoxi yle kaplarsınız sağlam iskelet olur. Sargılarınız düzgün ve sıkı olmalı, soktüğnüzde umarım dönüş yönüne ve sayıları not almışsınızdır. Kolay gelsin.
Hocam teşekkürler. Primer 220 olduğu için onu sökmedim zaten.50mm2 kablo ile 8 spir bir sekonder sarılı idi onu söktüm ve 2.5mm kesitinde bobinle 45-36-24-12-0-12-24-36-45 şeklinde hem simetrik hem de çok kademeli bir Universal trafo yapmak istiyorum kendime o yüzden karkas olursa daha düzgün ve sıkı sararım diye düşündüm

Son düzenleme:
Trafo hesapları yapacaksınız, formülleri her yerde aynı, gerek burada gerek nette araştırın. İstediğiniz gerilimler hem simetrik için nüve yeterli gelmeyebilir, ben önceden bunların sargısı mevcuttu diye anladım. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri