monofaze motora termik ve kontaktör bağlanırmı?

genç79

Üye
Mrb.piyasa araştırması yaptım ama bulamadım.benim iki adet monofaze motorum var.bunları elektronik bir panelle kumanda etmem için kontaktör ve termik bağlamam gerekiyor.bunun için monofaze motora hangi termik ve kontaktörü bağlayabilirim.çünkü piyasada ki kontaktörler ve termikler trifaze.yardımınız için şimdiden teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kontaktörün L1 ucuna faz L3ve L5 ucunada nötürü gir motor koruma rolesinede aynı şeyi uygula

Kardeşim yardımın için sağol.yani ben şimdi monofaze motora trifaze termik bağladığımda herhangi bir durumda termik atarmı.aşırı akım çektiğinde falan atarmı?

Peki bağlantıyı nasıl yapayım kontaktörden ve termikten sadece fazı mı geçireyim.birde mkc 05 motor koruma rölesi var onuda bağlayabilirmiyim.

termiğin bütün kontaklarını birbirine seri olarak bağlamanız ve bütün termo elemanlardan akım geçirmeniz termiğinizin daha doğru çalışması için gereklidir bağlantınızı buna göre yapınız.

arkadasım fazı kesinlikle mks gden geçircen istersen emniyet amaçlı notr de mks den geçirebilirsin motor koruma rolen 3 fazlı ise baglayamassın onlar çunkı 3 fazın varlıgına bakar ve ona gore kontak konumunu degıştırır

Mrb.piyasa araştırması yaptım ama bulamadım.benim iki adet monofaze motorum var.bunları elektronik bir panelle kumanda etmem için kontaktör ve termik bağlamam gerekiyor.bunun için monofaze motora hangi termik ve kontaktörü bağlayabilirim.çünkü piyasada ki kontaktörler ve termikler trifaze.yardımınız için şimdiden teşekkürler..
genç79 bey kontaktör ve termikleri monofaze olarak kulllanabilirsin.kontaktaktörün L1 L2yibirleştiripfaz verirsin çıkışındada T1 T2 birleştirpfazalıp termiğinL1 ucuna girersin.nötrüde kontaktörün L3 ucuna girip direk motora bağlantı yaparsın.buarada termiğin motorunuzu koruması içn tremik bağlantısı aşağıdaanlatacağım.
termik bağlantısı:
daha önce fazı L1e bağlamıştık şimdi de termiğin T1 inden L2 ye T2 den L3e oradanda T3ten fazı alıp motorunuzavereceksiniz .motorunun çektiği akıma göre termiiğinizi ayarlamayı unutmayın.

genç79 bey kontaktör ve termikleri monofaze olarak kulllanabilirsin.kontaktaktörün L1 L2yibirleştiripfaz verirsin çıkışındada T1 T2 birleştirpfazalıp termiğinL1 ucuna girersin.nötrüde kontaktörün L3 ucuna girip direk motora bağlantı yaparsın.buarada termiğin motorunuzu koruması içn tremik bağlantısı aşağıdaanlatacağım.
termik bağlantısı:
daha önce fazı L1e bağlamıştık şimdi de termiğin T1 inden L2 ye T2 den L3e oradanda T3ten fazı alıp motorunuzavereceksiniz .motorunun çektiği akıma göre termiiğinizi ayarlamayı unutmayın.
motorkoruma kullanacaksanız monofaze olanını kullanacaksın örneğin interin mkr 03 nükullanabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri