Monofaze motora trifaze termik kontaktör bağlamak.

bu bağlantılardan herhangi birini kullanabilirsin hiç bir sıkıntı olmaz termik ayarı uygun olacak tabi

soldan iki ve üçüncü çizimlerde termik rolenin ana kutupların tamamını kullanmadığınız için dengesiz yükten dolayı açma yapacağını tahmin ediyorum. hele elektronik tiplerin bi nevi akım ölçümü (faz eksikliği) aldığı için bu dengesizliğe hiç katlanamıyacaklarını düşünüyorum. pratikte şemanızdaki bağlantıları yapıp çalıştırdığınız oldu mu hiç?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
soldan iki ve üçüncü çizimlerde termik rolenin ana kutupların tamamını kullanmadığınız için dengesiz yükten dolayı açma yapacağını tahmin ediyorum. hele elektronik tiplerin bi nevi akım ölçümü (faz eksikliği) aldığı için bu dengesizliğe hiç katlanamıyacaklarını düşünüyorum. pratikte şemanızdaki bağlantıları yapıp çalıştırdığınız oldu mu hiç?
termik rölenin yapısı ve çalışma prensibi gereği her bir fazı bağımsız olduğu için sıkıntı olmaz

Ekli dosyalar

• Termik_role_ic_yapisi.jpg
    Termik_role_ic_yapisi.jpg
    8.7 KB · Görüntüleme: 26
termik rölenin yapısı ve çalışma prensibi gereği her bir fazı bağımsız olduğu için sıkıntı olmaz

sanki tek tip bi termik role varmış gibi konuşuyoruz ama hepimiz aynı şeyi anlamıyoruz. termik roleler ilk çıktıkları gibi kalmadılar. şalt üreticileri bunlara zaman içinde yeni özellikler de eklendi. diferansiyel, diferanasiyel olmayan ve elektronik termik role gibi çeşitleri var ve fiziki yapıları birbirine çok benziyor. çizdiğiniz şekilleri partikte uyguladınız mı diye sormamın nedeni buydu?

sanki tek tip bi termik role varmış gibi konuşuyoruz ama hepimiz aynı şeyi anlamıyoruz. termik roleler ilk çıktıkları gibi kalmadılar. şalt üreticileri bunlara zaman içinde yeni özellikler de eklendi. diferansiyel, diferanasiyel olmayan ve elektronik termik role gibi çeşitleri var ve fiziki yapıları birbirine çok benziyor. çizdiğiniz şekilleri partikte uyguladınız mı diye sormamın nedeni buydu?

Yaklaşık 40 50 tane panoda yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım

Son düzenleme:
konu bağlamında ve kritik uygulamalarda önem arz edebilir:

mtk.png

kaynak: https://federal.com.tr/wp-content/uploads/2015/07/termik_role.pdf

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.