Monofaz 2hp Dalgıç Pompa Bağlantısı Nasıl Yapılmalı?

seferixd

Üye
Merhaba elimde monofaz 2hp dalgıç pompası var. Motordan çıkan kablo renkleri de fotoğrafta mevcut, yanında kondansatörü de var. Pompanın üzerinde şeması var ama orada 4 adet kablo var. Benim elimde 3*2.5 lik yassı dalgıç kablosu var. Toprak hattını bağlamayacak mıyız? Bu motorun bağlantısı nasıl olmalı? Kablo 4*2.5 mi olmalıydı yoksa? Aklım karıştı bana bir yardım edin..
55853

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Fotoğrafta arkada ki mavi kablo 3*2.5, elimdeki 4

Siyah olan pompaya ait kablo sanırım. Mavi kahve arasına kondansatörü bağlayacaksın, siyaha faz maviye nötr sarı/yeşile toprak bağlayacaksın bu kadar.

Panoda şekildeki gibi baglayacaksin resimde de 4*2.5 senin elindeki kabloda..resmi uygula tamam dir.

Evet şemada öyle diyor ama sıkıntı şu: bu dalgıcı bağlayanlar 3*2.5 ile bağlıyorlar. Yani kuyunun ağzına 3 kablo geliyor. Acaba diyorum toprak hattını kuyunun içine boşa bırakıyorlar mı?

Son düzenleme:
Kardeşim eğer kondansatörü bağladığın noktaya kadar 2*2,5 kablo yeter (Faz-Nötr).
Ondan sonrası 3*2,5 olacak. Topraklamaya gerek yok zaten pompa suyun içinde.

Kardeşim eğer kondansatörü bağladığın noktaya kadar 2*2,5 kablo yeter (Faz-Nötr).
Ondan sonrası 3*2,5 olacak. Topraklamaya gerek yok zaten pompa suyun içinde.
Abi o zaman toprak hattını suyun içinde ucu açık bırakacağım, diğer mavi siyah ve kahverengi uçları 3*2.5 kabloya bağlayıp suyun dışına alacağım, oradan kondansatör bağlantısını mı yapacağım? Kuyu 120 metre. Pompanın üzerinde bulunan kendi kablosu 2 metre kadar.

kondansatör nerde? onun bir ucunu kahverengiye diğer ucunu maviye bağlayacaksın. siyah ile maviye 220 volt vereceksin. hepsi bu.

Özür dilerim tam olarak derdimi anlatamadım. Şemayı çizdim, bu bağlantıları yapabilirseniz durumu daha net anlayacağım.
55859

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri