110V / 60 Hz Çalışma Prensibi olan bir Dalgıç Motorunu 220V / 50 Hz ile nasıl çalıştırabilirim?

Bana sizin yazdığınız mantıklı geldi.

Kaç Va bir trafoya ihtiyacımız olacak. motor gücü 230 V ta 0,7 kw - 3,2 A max. olarak yazılmış motorun üzerinde.

Anlatmış olduğunuz şekilde yaparsak M1 çıkışından motora direk 230 V M2 çıkışından motora nötr göndermiş oluyoruz. Doğru mu anlamışım.
Kocaman ustamın söylediği doğrudur. Ben onu hiç düşünmedim. Kumanda devrenize herhalukarda 110 volt lazım. Trafosuz olmaz o iş eğer kendi panosunu kullanacaksınız. Kendiniz pano tasarlarsaniz 220 volt ile çalışan motor bizim gerilimimizde nasıl bir tepki verir inanın ben kestiremiyorum.
Kardeşim ben bununla proje yapıcam onun için o kadar profesyonel üye olmuşsun böyle denirmi ben zaten bunun üstüne bu yüzden düşüyorum amaç bilmeden konuşma ne demek attığınız taş urkuttugunuz kurbağa ya değmez
Haklısın kardeşim. Özür diliyorum. Bir daha çapıma göre konuşmaya çalışacağım. Çalışmalarında başarılar diliyorum.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
https://c889979.ssl.cf3.rackcdn.com...e/11_0_servicemanual-fractionalseries-web.pdf

https://www.otterbine.com/media/1040/fractional_series_60hz_installation_manual.pdf

ŞEMA.png

Bakkaldaki hacı amca bunlardan daha iyisini çizerdi herhalde. Nerde bunların klemens isimleri ya da numaraları Allah aşkına. Ortada dört tane diyot ( ya da kablo pabucu mu bunlar kablo eklemek için bir şekilde. Yoksa lazer cihazı mi? ) . Neyin nereye gittiği nereye bağlandığı ne iş yaptığı belli değil. Saçmalardan seçmeler malesef.

Son düzenleme:
Bakkaldaki hacı amca bunlardan daha iyisini çizerdi herhalde. Nerde bunların klemens isimleri ya da numaraları Allah aşkına. Ortada dört tane diyot ( ya da kablo pabucu mu bunlar kablo eklemek için bir şekilde. Yoksa lazer cihazı mi? ) . Neyin nereye gittiği nereye bağlandığı ne iş yaptığı belli değil. Saçmalardan seçmeler malesef.

Herhalde .
Biz şemayı verdik , kendin yapma bize müracaat ( başvur ) et .

Kocaman ustamın söylediği doğrudur. Ben onu hiç düşünmedim. Kumanda devrenize herhalukarda 110 volt lazım. Trafosuz olmaz o iş eğer kendi panosunu kullanacaksınız. Kendiniz pano tasarlarsaniz 220 volt ile çalışan motor bizim gerilimimizde nasıl bir tepki verir inanın ben kestiremiyorum.

Haklısın kardeşim. Özür diliyorum. Bir daha çapıma göre konuşmaya çalışacağım. Çalışmalarında başarılar diliyorum.
Arkadaş yazdıklarını silmiş galiba... Nerede diye bakıyorum, göremedim. W harfi var 2 mesajında kod neyim değilse...

Arkadaş yazdıklarını silmiş galiba... Nerede diye bakıyorum, göremedim. W harfi var 2 mesajında kod neyim değilse...
12 volt ile 220 volt fan motoru döndürecekmiş arkadaş. 1 koyup 20 alacak ama az masraflı olacakmış. Hemde devir ayarı yapacakmış @Erhan_TR .

Son düzenleme:
12 volt ile 220 volt fan motoru döndürecekmiş arkadaş. 1 koyup 20 alacak ama az masraflı olacakmış. Hemde devir ayarı yapacakmış @Erhan_TR .
Bir gün biri "Evreka, evreka" diye bagiracak bu konuda... Cıbıl olmasa bari... Çok talep var... 😀

elindeki fanı çamaşır makinesi motoru ile karıştırıyor olabilir. çamaşır makinesi motoru hem AC hem DC çalışır. ama elindeki motorun fotosunu paylaşmıyor, ölçü aleti yokmuş. nasıl olacak bu iş ben de merak ettim.

Motor gerilimi 230v fakat frekans 60Hz.
Bu durumda variacla motora daha dusuk gerilim vermen gerekecek. Eger 60Hz motoru voltajini dusurmeden 50Hz de calistirirsan bu motor eninde sonunda yanar.

Semaya gore Motora Notur gitmiyor. Asagidaki semalara gore N bizdeki toprak anlaminda. En alttaki semaya bakarsaniz CE ulkeleri icin N hatti yesil/sari denmis. Zaten bu N denen kablo motor govdesine gitmis.

%C5%9Eema-png.88613

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri