mono faze motor sürücü sorunu hk.

djkursun

Üye
arkadaşlar tek fazlı 1.5kw lık motorun devrini ayarlayabileceğim bir elektronik devre şeması arıyorum lütfen yardımcı olun :(

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dimmer devresi ile yapabilirsin bu işi triyakın güçlü seçmelisin
fakat bir şey daha dimmer faz kırpma mantığı ile çalıştığı için devir düştükçe güçte düşecektir...

lamba karartma devresi yani dimmer ben kullanıyorum kuluçka makinesinde makinede bitmek üzere endadan termostat alacam o kaldı

egerki kullanacagın motorda çok özellikli bir işlev istemiyorsan ve sadece hız ayarı istiyorsan arakadaşlarına dedigine bende katılıyorum bir dimmer lamba karartma devresi işini görür.

Dimmer belli bir seviyeden sonra motoru titretiyor. Tavsiyem pwm li bir sürücü kullanman.

ben toni :dimmer'le mono faz motora devir ayarı yapmak istiyorum,lütfen yardım.teşekkürler.

Dimmer'le sadece gerilimi ayarlıyacaksınız, ya frekans ne olacak.

arkadaşlar tek fazlı 1.5kw lık motorun devrini ayarlayabileceğim bir elektronik devre şeması arıyorum lütfen yardımcı olun :(

arkadasım
ac motorlarda 1 fazlı veya 3 fazlı farketmez bence surucu kullanmalısın dımmer kullandıgında gerılımı dusurursun fakat frekans ? onun ıcın surucu ıdealdır
kolay gelsın

arkadaşım bunun için toshıba veya sana danfoss sürücü öneririm senin işini görür

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri