Monitörün kendi kendine kapanması?

elek

Profesyonel Üye
https://i.hizliresim.com/M1l7q1.jpg
"Lcd vga Monitör" uydu alıcıya hdmi>vga
dönüştürücü ile bağlıydı ve açıldıktan bir süre sonra görüntü gidiyordu.İlk başlarda böyle birşey yoktu. Bilgisayarın monitörünü uydu alıcıya bağladım.. problem yok.
Bu monitör bilgisayara bağlıykende bir süre sonra(5-10 dk. gibi) görüntü gidiyor.
Arızası ne olabilir. Hdmi>vga dönüştürücü monitörü bozmuş olabilir mi?
Pc ye bağlıyken dos açılış ekranı geliyor.. Windows a geçemiyor.. Ekranda hafif bir aydınlık var.
Dönüştürücü şöyle birşey
https://m.n11.com/hdmi-to-vga-donus...gclid=CJmZj6ag1eICFVDodwodE_MPCg&gclsrc=aw.ds

bilgisayar dostan windowsa geçemiyorsa işletim sisteminde sorun var demektir. başka bir ekranla önce bilgisayarını çalıştır bence.

İlk mesajımda belirttiğim gibi bu monitör uydu alıcıya bağlıydı ve bahsettiğim sorun vardı. Bilgisayara bağlayınca da aynı sorun devam etti. Bilgisayar başka bir monitör ile çalışıyor zaten.Ama uydu alıcıyı boşta bırakmamak için pc nin ekranını uydu alıcıya taktım.

İlk mesajımda belirttiğim gibi bu monitör uydu alıcıya bağlıydı ve bahsettiğim sorun vardı. Bilgisayara bağlayınca da aynı sorun devam etti. Bilgisayar başka bir monitör ile çalışıyor zaten.Ama uydu alıcıyı boşta bırakmamak için pc nin ekranını uydu alıcıya taktım.

Tozunu alıp tekrar toparladım monitörü..Bilgisayarda 2 saate yakın çalışıyor..
tekrar uydu alıcıya takacağım bakalım problem çıkaracak mı..

Son düzenleme:
Bakın, sn. elek; HDMI > VGA dönüştürücü gecikmeli (10 dakika sonra) olarak bu monitörün görüntüsünü bozamaz. PC'den taşınan bu çıkış görüntüsü sinyalinin çözünürlük & tazeleme frekansı uyumsuzluğunda monitöre ilk baştan PC'den zaten hiç görüntü gidemez. Bence PC'nin ısınma sorunuyla (normal havalarda bu durum olmuyorsa) bir sıkıntı mutlaka vardır, örneğin işlemci sıcaklık etmenli olarak 10 dakikada fazla ısınıp bir de BIOS'tan yapılan opsiyonel ayarında CPU'nun ısınmasıyla daha erken bu sistemi kapatmaya ayarlı olabilir. İlk aklıma şu anda bu geldi. Monitörün ısınmasıyla ilgili olarak kendini kapatması çok uzak bir ihtimal görünüyor. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri