mm420 frenleme direnci hakkında

Raichu

Üye
mrb arkadaşlar konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

micromaster 420 model 0.37 k motor sürücüsünün yaptığım sistemde sürekli dur- kalk yapması gerekiyo düşüş süresini minimum a indirip frenlemek istiyorm

bunun için galiba direnç bağlamam gerekiyo direncin değeri bağlantı şekli ve tam olarak işlevi hakkındada tam bir bilgim yok konular hakkında bilgilendirirseniz memnun kalırım

not= ortalama 3-4 saniye içinde 1400 devrin %70 nde iken iken frenlemek istiyorm

teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Beslemesi 220V 0.12kw....0.75kw arası Micromaster 420 Sürücü için siemensin fiyat listesinde frenleme direnci degerlerini vermiş.Link(Bknz.27.Sayfa) 180ohm Sürekli frenleme: 50W
%5 Frenleme:24000W diye vermiş.Tabi frenleme direncini bagladıktan sonra ilişkili parametreyide ayarlamanız gerekmektedir.Aksi takdirde fayda göremessiniz.

http://www.siemens.com.tr/i/assets/...nvekontrolsistemlerifiyatlistesi_20080213.pdf

MM420 için frenleme direnci kullanman mümkün değil.Siemens bir tane mosfet transistörden kaçtığı için bu modelde bu fonksiyon mevcut değil.

Evet sayın ustura dediği doğru yanlış bilgilendirme yaptığım için özür dilerim.:( listeye tekrar baktım sadece 440 serisi için frenleme direnci kullanılıyor.

peki 440 için durum nedir ben 80ohm bir direnç bağlayıp iniş rampasını 1 e indirmeyi düşünüyorm bununla ilgili bi parametre bulamadım. sizce nasıl olur

siemense telefon et. sürücünün kw ını söyle onlar sana kaç ohm ve kaç watt direnç kullanman gerektiğini söyleyecektir. kendi kafandan takma çünkü her markanın kendine özel bir kw ya göre direnç tablosu vardır. ayrıca parametreleride oradan öğrenebilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri