MKŞ ve faz hatasında 1 sinyal lambası ile çalışıyor ve arıza sinyal devresi.

Mesut

Onursal Üye
Onursal Üye
E posta yoluyla sorulan soruya cevaben hazırladığım çizimdir, ilgilenen arkadaşlara faydalı olması açısından paylaşıyorum.

Motor koruma şalteri (MKŞ) ve faz hatasında 1 sinyal lambası ile çalışıyor ve arıza sinyali devresi.

*Her lamba bağlı olduğu motor devresinde, hem " çalışıyor " hemde " arıza" bilgisini verecektir.

*Motorlar çalışıyorken, lambalar sürekli, motor koruma şalterinin atması ve faz hatası durumunda kesik - kesik yanıp sönecek beraberinde korna çalacak, istendiğinde korna, harici bir buton ile susturulabilinmektedir.

1_lamba_ile_arıza_sinyalizasyon.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
E posta yoluyla sorulan soruya cevaben hazırladığım çizimdir, ilgilenen arkadaşlara faydalı olması açısından paylaşıyorum.

Motor koruma şalteri (MKŞ) ve faz hatasında 1 sinyal lambası ile çalışıyor ve arıza sinyali devresi.

*Her lamba bağlı olduğu motor devresinde, hem " çalışıyor " hemde " arıza" bilgisini verecektir.

*Motorlar çalışıyorken, lambalar sürekli, motor koruma şalterinin atması ve faz hatası durumunda kesik - kesik yanıp sönecek beraberinde korna çalacak, istendiğinde korna, harici bir buton ile susturulabilinmektedir.

1_lamba_ile_arıza_sinyalizasyon.jpg
Elinize sağlık.
CADE SIMU dosyası var mı ?

Malesef Cade Simu Kullanmıyorum.
E Plan ile hazırladım.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin